Україна може заборонити імпорт електроенергії з РФ і Білорусі до 1 жовтня, — НКРЕКП

електроенергія, ЛЕП, імпорт електроенергії з РФ, заборона на імпорт електроенергії з РФ, НКРЕКП
Фото: 5.ua | Імпорт електроенергії з РФ

У регуляторі впевнені, що цей документ позитивно відіб'ється "на забезпеченні безпеки поставок електроенергії в ОЕС України".

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, зареєструвала постанову, якою пропонує обмежити імпорт електроенергії з РФ і Білорусі.

Документ опублікував на офіційному порталі НКРЕКП.

Відомо, що постанову про обмеження імпорт електроенергії розглянуть на засіданні НКРЕКП, яке заплановане на 26 травня.

"Обмежити доступну пропускну здатність для імпорту електричної енергії в Україні, буде пропонуватися на місячних і добових аукціонах, в частині міждержавних зв'язків між Україною та державами, які не є сторонами Енергетичної Спільноти (Росія і Білорусь, — ред.), До 0 МВт", — йдеться у повідомленні на порталі Нацкомісії.

Постанова НКРЕКП про обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі набирає чинності з дня його прийняття до 1 жовтня.

У регуляторі впевнені, що цей документ позитивно відіб'ється "на забезпеченні безпеки поставок електроенергії в ОЕС України".

"Призупинення імпорту електроенергії повинне позитивно відбитися на забезпеченні безпеки поставок електроенергії в ОЕС України, на діяльності вугледобувних підприємств і не створить загрози безпеки функціонування ОЕС України до початку осінньо-зимового періоду 2021/2022 років", — підсумували в Нацкомісії.

Раніше ми розповідали, що з 1 лютого Україна відновила імпорт електроенергії з РФ. Повідомлялося, що поставки з РФ призначені в години пікових навантажень на українську електромережу.

5 лютого Україна попросила Білорусь про екстрені постачання електроенергії. Імпорт електроенергії необхідний для того, щоб уникнути віялових відключень споживачів.