Електроенергія може подорожчати з 1 липня до 2,5-4 грн/кВт*год, — експерти

електроенергія, тарифи, тариф на електроенергію, подорожчання вартості електроенергії
Фото: Getty Images | Тариф на електроенергію

Нові ціни на електроенергію в Україні можуть почати діяти з 1 липня 2021 року.

За прогнозами опитаних Фокусом експертів пільговий тариф на електроенергію для населення 1,2-1,68 грн/кВт*год можуть ввести для тих, хто споживає до 100-500 кВт на місяць, а для перевищення почнуть діяти ціни від 2,5 грн/кВт*год і вище.

Експерти також не заперечують введення різних тарифів електроенергії для кожної з областей України, залежно від сукупних витрат на доставку електроенергії, які помітно відрізняються в різних регіонах.

Наприклад, для Києва електроенергія подорожчає, можливо, для населення до 2,60 грн/кВт*год, тоді як у Луганській області, де вартість доставки електроенергії найвища в Україні — 4,0 грн/кВт*год.

Про можливі сценарії розвитку подій і передумови для зростання цін докладно в статті Фокуса.

Раніше Фокус вже повідомляв, що з 1 липня 2021 року може подорожчати електроенергія для побутових споживачів. У НКРЕКП нібито є три сценарії підвищення тарифів для населення, один з яких, вважається найбільш вірогідним, передбачає стрибок цін на електроенергію на 30% вже цього літа.

Також експерти попереджали, що тариф на електроенергію для населення може скласти 2,5 грн за КВт*год вже цього літа. Але й подальші подорожчання неминучі, через що побутовим споживачам, можливо, доведеться платити по 3,2 грн за кВт/год.