Україна зобов'язалася відмовитися від вугілля до 2040 року

клімат, глобальне потепління, видобуток вугілля
Фото: dv.in.ua | Видобуток вугілля

Деякі з найбільших вугільно-залежних економік світу не брали участі в угоді.

Related video

Україна та ще понад 40 країн зобов'язалися поступово відмовитися від використання вугілля шляхом переходу на більш екологічні джерела електроенергії. Рішення ухвалили на конференції ООН зі зміни клімату COP26, яка проходила в Глазго, повідомляє The Guardian.

Крім України, від вугілля вирішили відмовитися з часом, зокрема, Канада, Польща, В'єтнам. Країни з більшими економіками мають це зробити у 2030-х роках, а з дрібнішими — у 2040-х роках.

Відомо, що в угоді не брали участі деякі з найбільших вугільно-залежних економік світу, включаючи Австралію, Китай, Індію та США.

У той же час експерти та учасники кампанії повідомили Guardian, що зазначені крайні терміни припинення виробництва були надто запізнілими.

Рішення поступово відмовитися від інвестицій у вугільні електростанції, а також від їхнього будівництва пов'язане з тим, щоб скоротити викиди вуглецю в атмосферу та пригальмувати глобальне потепління.

Нагадаємо, що вчені закликали зупинити видобуток вугілля в усьому світі, щоб урятувати клімат від глобальних змін та уникнути невтішних наслідків.

Також в ООН нещодавно заявили, що темпи забруднення атмосфери зовсім не вписуються в межі Паризької угоди щодо клімату.