Директори підприємств із податковим боргом тепер невиїзні: юристи оцінили наслідки

податкова служба, податки
Податок для юридичних осіб

Якщо компанія має заборгованість понад мільйон гривень і суму не погашено протягом 240 днів — керівників не пустять за кордон.

Related video

Директори компаній, які мають велику заборгованість, уже не мають можливості виїхати за кордон, про що свідчить закон 5600. Таку зміну правознавці розцінюють по-різному, йдеться в матеріалі Фокуса.

Право виїжджати межі країни в керівників-боржників з'явиться в разі погашення заборгованості. Для визнання боргу достатньо рішення суду, який спиратиметься на податкову службу.

Якщо суд визнає керівника боржником, він потрапить до Реєстру керівників юридичних осіб із податковим боргом понад 1 млн гривень.

Адвокатка Марина Семенова розповіла, що нововведення можна вважати позитивним. За її словами, іноді керівники для уникнення сплати податкового боргу поступаються корпоративними правами третій особі та/або змінюють директора на особу, зареєстровану на тимчасово окупованій території або яка є іноземцем. У такому разі йде визволення від податкового боргу.

Водночас юрист Олександр Третьяков бачить у таких змінах далеко не позитивні наслідки.

"Тепер є цілком обґрунтовані побоювання, що податкові органи будуть використовувати цей механізм як ще один спосіб шантажу компаній, які не згодні з результатами перевірки та заперечують її результати в суді", — зазначає експерт.

Нагадаємо, 30 листопада Верховна Рада ухвалила у другому читанні "податковий" законопроєкт №5600.