Нацбанк і Мінфін закликали МВФ виділити Україні фінансування за програмою екстреної підтримки

У Фонді активно працюють над всіма можливими варіантами фінансової підтримки України
Фото: IMF / Cyril Marcilhacy | У Фонді активно працюють над всіма можливими варіантами фінансової підтримки України

Попередньо може йтися про $1,4 млрд.

Голова Нацбанку Кирило Шевченко та Міністр фінансів Сергій Марченко звернулися до Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням ініціювати виділення Україні додаткового фінансування за програмою екстреної підтримки Фонду для його держав-членів — інструментом швидкого фінансування, Rapid Financing Instrument, RFI.

Інструмент RFI дає можливість швидкого доступу до фінансової допомоги тим країнам, які стикнулися із терміновими потребами платіжного балансу, зокрема, внаслідок воєнних конфліктів.

"Обсяги фінансування за RFI обмежені 50% квоти країни на рік та 100% квоти на кумулятивній основі (хоча до кінця 2021 року ці обмеження для протистояння пандемії були підвищені до 100% та 150% відповідно). Квота України в МВФ — 2 млрд спеціальних прав запозичень (СПЗ), або $2,8 млрд", — йдеться у повідомленні НБУ.

Відповідно до умов, країна-отримувач має повернути кошти через 3,25-5 років. Також держава повинна співпрацювати з Фондом для вирішення проблем з її платіжним балансом.

Крім того, наразі розглядають додаткові варіанти екстреної фіндопомоги Україні.

У Нацбанку переповіли слова директора-розпорядника МВФ Крісталіни Георгієвої, що у Фонді активно працюють над всіма можливими варіантами фінансової підтримки України. Також додають, що група Світового банку відреагувала на ситуацію в Україні, сторони обговорюють пакет фінансової підтримки за проєктом Друга позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення.

Як повідомлялося, вранці 24 лютого Росія розпочала військову операцію проти України. Українці практично всією країною прокинулися від звуків вибухів. Банківська система України надалі працює.