"Матиме зуби": ефект від обмеження цін на російську нафту залежить від Китаю, — експерт

Сі Цзиньпін та Володимир Путін, фото
Фото: National interest | Сі Цзиньпін та Володимир Путін

Посольство Росії у США впевнене, що обмеження нібито призведе до повсюдного збільшення невизначеності та збільшення витрат для споживачів сировини.

Related video

Аналітик нафтових ринків із IHS Markit Джим Буркхард заявив, що зниження попиту на російську нафту з боку Китаю викликає зниження цін на цей товар нижче 60 доларів за барель. Про це пише видання Associated Press.

"Те, що відбувається в Китаї, допоможе визначити, чи цінова стеля матиме якісь зуби", — сказав Джим Буркхард.

Видання пише, що обмеження цін спрямоване на те, щоб чинити економічний тиск на Росію та ще більше обмежити її здатність фінансувати війну з Україною.

Журналісти нагадали, що російська нафта вже продається за ціною близько 60 доларів за барель, що значно нижче за ціну міжнародної еталонної марки Brent, яка закрилася в п'ятницю на рівні 85,42 долара за барель. Така ситуація була актуальною ще до того, як країни Європи та Великої сімки вирішили запровадити стелю цін на нафту з РФ.

При цьому, як сказано в матеріалі, посольство РФ у США наполягає на тому, що російська нафта "буде, як і раніше, потрібна". Там впевнені, що обмеження нібито призведе до збільшення невизначеності та збільшення витрат для споживачів сировини.

В Україні також відреагували на запровадження обмежень на російську нафту. Так, глава Офісу президента Андрій Єрмак у себе в Telegram написав, що варто було б запровадити стелю цін на рівні 30 доларів за барель.

"Ми завжди досягаємо своєї мети і економіка Росії все одно буде зруйнована, а сама росія платитиме і відповідатиме за всі злочини", — сказано в повідомленні.

Раніше Фокус писав, що постпред РФ пригрозив, що з цього року Європа житиме без російської нафти. Представник Росії в Австрії Михайло Ульянов назвав запроваджену Євросоюзом стелю цін на сировину з РФ "антиринковою".

Ще нагадаємо, що країни G7 хочуть зберегти російську нафту на ринку зі стелею цін. У США вважають стелю цін у 60 доларів за барель доречним, оскільки це допоможе "збалансувати обмеження можливості Москви отримувати прибуток".