Коли стартує безкоштовний обмін старих лампочок на LED-лампи: українцям назвали дату

Обмінювати стару лампочку на LED, програма енергозбереження
Фото: Facebook | Коли стартує безкоштовний обмін старих лампочок на LED-лампи

На першому етапі програми в Україні збираються замінити до 500 тисяч ламп у шести областях України, а з лютого 2023 року програма почне працювати по всій території країни.

Related video

Обмін старих електричних лампочок розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи в Україні стартує наступного понеділка, 16 січня. На цьому наголосив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він пояснив, що спочатку в кількох областях запустять бета-тестування програми обміну, а вже з лютого 2023 обміняти лампу розжарювання на LED можна буде по всій Україні.

"На першому етапі плануємо замінити до 500 тисяч ламп у шести регіонах України. Після цього, орієнтовно за два тижні, проєкт запуститься у звичайному режимі по всій території України", — розповів прем'єр-міністр.

Як обміняти стару лампочку на LED

Це можна буде зробити відразу у відділеннях "Укрпошти" або спочатку оформити свою заявку на порталі "Дія", а потім фізично прийти у відділення "Укрпошти" і безкоштовно поміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи.

Одній людині в рамках обміну дозволено отримати п'ять лампочок і таким чином приєднатися до впровадження енергозберігаючих технологій у себе вдома, оскільки LED-лампи споживають у 7-8 разів менше електроенергії.

Загалом уряд планує замінити 50 млн старих лампочок на LED-лампи.

Раніше в "Укренерго" розповіли, що потрібно для стабільної роботи енергосистеми. Так, нашій країні гостро бракує трансформаторів на 750 кВ, кожен із яких важить до 200 тонн.

Також Фокус писав, чому Україні та Києву час повертатися до графіків відключення світла. Так, за словами гендиректора Yasno Cергія Коваленка, навіть цілодобовий ремонт пошкоджених атаками окупантів енергомереж та АЕС не вирішує проблему дефіциту.