"Знищити лазівки обходу обмежень": Єврокомісія запропонувала 11-й пакет санкцій проти РФ , — Reuters

Єврокомісія запропонувала 11 пакет санкцій
Фото: Еспресо | Єврокомісія запропонувала 11 пакет санкцій

Пропозиція, як повідомляють журналісти, спрямована на боротьбу з обходом наявних торгових обмежень через треті країни після того, як ЄС назвав Китай, Туреччину, ОАЕ, країни Центральної Азії та Кавказу потенційними винуватцями.

Related video

Глава Єврокомісії Урсула фонд дер Ляєн направила державам-членам блоку пропозицію щодо 11-го пакету санкцій проти Росії, спрямованого на перекриття можливості обходу обмежень. Про це заявив представник Єврокомісії Ерік Мамер сьогодні, 8 травня, пише Reuters.

За даними видання, Єврокомісія запропонувала внести до чорного списку кілька китайських компаній і обмежити експорт у країни, які в будь-який спосіб причетні до допомоги РФ у пошуку лазівок від санкцій.

Очікується, що сьогодні, 8 травня, 27 країн-членів ЄС мають погодитися на введення нових санкцій, а в середу буде перше обговорення пропозиції.

Ця пропозиція нібито спрямована на боротьбу з обходом наявних торгових обмежень через треті країни, а йдеться про Китай, Туреччину, ОАЕ, а також країни Центральної Азії та Кавказу. За словами дипломатів, знайомих із цією пропозицією, активи семи компаній у Китаї будуть заблоковані в ЄС, що стане першим для блоку покаранням Китаю за звинувачення Пекіна у війні Росії в Україні.

Financial Times у своєму сьогоднішньому матеріалі пише, що санкції будуть проти Semiconductors і King-Pai Technology, що базуються в материковому Китаї, а також Sinno Electronics, Sigma Technology, Asia Pacific Links, Tordan Industry й Alpha Trading Investments у Гонконгу.

За словами джерел, серед тих, хто буде доданий до чорного списку, також будуть особи, яких підозрюють у причетності до депортації українських дітей і переміщенні культурних цінностей у Росію із зони бойових дій в Україні.

"На цю мить це будуть порожні посудини, які потім можна буде наповнити в міру потреби. Річ у тому, щоб ніколи не використовувати її, спочатку піти на дипломатичний контакт і запропонувати технічну допомогу", — сказав один із дипломатів ЄС.

Водночас є припущення, що обговорення можуть затягнутися, оскільки ця пропозиція може порушити економічні та політичні зв'язки.

Нагадаємо, 21 квітня в МЗС Туреччини пояснили, чому не вводять санкції проти РФ. Керівник відомства Мевлют Чавушоглу натякнув, що позиція країни щодо російсько-української війни найоб'єктивніша у світі. Він заявив, що, попри підтримку України, турки мають ставити власні інтереси понад усе.

Також в Австрії 21 квітня озвучили суму заморожених російських активів. Із початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну Австрія заморозила близько 2 мільярдів євро фінансових активів РФ. Глава фінансового відомства Магнус Бруннер заявив, що застосування антиросійських економічних санкцій відповідає інтересам Австрії та інших країн Європейського Союзу.