В "Укренерго" розповіли, що буде зі світлом після підриву Каховської ГЕС

Каховська ГЕС, електроенергія, підтоплення
Фото: Maxar | Наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів

Фахівці, як зазначають у компанії, продовжують працювати над сценаріями подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування гідроелектростанції.

Related video

В Україні зміниться режим роботи гідроелектростанцій задля зменшення обсягу води, яка потрапляє в Каховське водосховище. Про це повідомили у пресслужбі "Укренерго".

Зазначається також, що "Укренерго" разом з "Укргідроенерго" опрацьовують сценарії подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування Каховської ГЕС.

"Змінюється режим роботи гідроелектростанцій для того, щоб зменшити обсяг води, яка надходить в Каховське водосховище, аби зменшити затоплення", — йдеться у повідомленні.

Наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але продовжуються ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС, а також деяких АЕС, тому в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють електроенергію.

Через це українців закликають розподіляти використання електроенергії та переносити користування потужними приладами з вечора на інші періоди доби.

Підрив Каховської ГЕС: що відомо

Зранку 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховську ГЕС. В Оперативному командуванні "Південь" підтвердили інформацію.

О 6:44 голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін у Telegram повідомив, що за п'ять годин рівень води буде критичним. У регіоні розпочалась евакуація з потенційно небезпечних районів.

Приблизно о 9 ранку з'явилися перші повідомлення про те, що міста та села на Херсонщині почало підтоплювати. Мешканці Херсону, Нової Каховки та Олешок розповідали про затоплені райони у населених пунктах. У Херсоні мікрорайон Корабел було повністю знеструмлено, а з міркувань безпеки місцева влада також вирішила припинити газопостачання. Містяни повідомили, вода вже дісталася центру Корсунки і змиває на своєму шляху прибережні райони.

Раніше у Міноборони показали наслідки підриву Каховської ГЕС. Очільник відомства зазначив, що підрив гідроелектростанції є злочином проти людяності. Також Фокус пояснював, що буде з українською енергетикою без Каховської ГЕС.