Підрив Каховської ГЕС: на Херсонщині оголошено евакуацію населення, — ОВА (відео)

Каховська ГЕС, Каховська гідроелектростанція
Фото: wikipedia | В ОВА попередили, що за п'ять годин вода на гідроелектростанції досягне критичного рівня

Мешканців потенційно небезпечних районів просять підготувати документи й подбати про домашніх улюбленців. Загроза затоплення існує для населених пунктів на обох берегах Дніпра.

Related video

Російські загарбники підірвали Каховську гідроелектростанцію в Херсонській області. У регіоні розпочалась евакуація з потенційно небезпечних районів. Про це повідомив 6 червня в соцмережах голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

"Російська армія здійснила черговий акт терору. Вона підірвала Каховську ГЕС. Через п‘ять годин вода дістане критичного рівня", — заявив він.

Посадовець запевнив, що всі служби працюють, і закликав місцевих підготуватися до евакуації — зібрати документи й речі першої потреби та чекати на автобуси.

"Окремо звертаюся до мешканців лівого берега. Прошу зробити все можливе. Аби убезпечити себе та врятувати своє життя, негайно покиньте небезпечну територію", — сказав Прокудін.

Про підрив греблі Каховської ГЕС також написала пресслужба Міністерства внутрішніх справ України. Відомство опублікувало інструкції щодо евакуації.

У пості йдеться, що підрозділи Нацполіції та ДСНС регіону були підняті за тривогою для того, щоб оповіщати й евакуювати з можливих зон затоплення цивільне населення. МВС назвало населені пункти на правобережній частині Дніпра, з яких проводиться евакуація: села Миколаївка, Ольгівка, Львове, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське та Садове, а також частково місто Херсон — острів Корабел.

Мешканцям, які перебувають у зоні небезпеки, рекомендують:

  • вимкнути всі електроприлади;
  • взяти документи й речі першої необхідності;
  • подбати про близьких і домашніх улюбленців;
  • виконувати інструкції рятувальників і поліціянтів.

"І пам’ятайте: ворог намагається поширити дезінформацію, зняти із себе відповідальність за черговий злочин. Тому користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел України", — підкреслила пресслужба міністерства.

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський також прокоментував ситуацію в соцмережах.

"Російські війська влаштували черговий теракт, тепер із можливими негативними наслідками техногенного характеру", — заявив він.

Посадовець також доповнив інструкції з евакуації, нагадавши про необхідність піклування про дітей і маломобільних членів родини. Він закликав мешканців потенційно небезпечних територій перекрити газ перед від’їздом.

"Зберігайте спокій і допомагайте одне одному. У єднанні наша сила", — написав Соболевський.

Нагадаємо, 6 червня Оперативне командування "Південь" повідомило про підрив Каховської ГЕС. Швидкість і обсяги води пресслужба не вказала.

Раніше міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець заявляв про те, що внаслідок падіння рівня води в Каховському водосховищі без доступу до питної води можуть залишитися понад 1 млн українців.