Субсидії в Україні: чи чекати населенню нових обмежень напередодні опалювального сезону

Субсидії в Україні, опалювальний сезон
Фото: УНІАН | Українцям не варто боятися нових обмежень щодо виплати субсидій

За словами заступниці міністра соціальної політики Дар'ї Марчак, зараз у відомстві підраховують, яку саме суму потрібно закласти для розрахунку субсидій у бюджет на наступний рік.

Related video

В Україні не буде нових обмежень для отримання субсидій на комунальні послуги. У бюджеті на 2024 рік будуть закладені гроші, які виплатять громадянам на оплату комуналки. Про це заявила в ефірі "Українського Радіо" заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак.

"Щодо субсидій жодних змін, які унеможливили б для когось отримання такої допомоги, не передбачається. Навпаки, ми розуміємо, що у зв'язку з підвищенням тарифів може бути збільшення витрат", — сказала вона.

Вона зазначила, що у відомстві зараз підраховують, яку саме суму потрібно закласти в бюджет на наступний рік. Заступниця міністра також сказала, що уряд обережний з тим, щоб фінансувати субсидії в повному обсязі.

"Але я не бачу жодних причин для переживань. Гроші будуть, субсидії будуть виплачуватися. Жодних обмежень не планується запроваджувати", — розповіла Дар'я Марчак.

Важливо
Пільги на комуналку: хто та чому не зможе оформити субсидію

Вона також додала, що механізм виплат субсидій теж не змінився.

"Тобто всі українці з оформленою субсидією, їм нічого робити не потрібно. Пенсійний фонд автоматично перераховує розмір субсидії для сім'ї, наприклад, після підвищення тарифу", — наголосила Дар'я Марчак.

Ба більше, після підвищення житлово-комунальних тарифів автоматично буде перераховано розмір субсидії, щоб сім'я не платила більше за комуналку.

Зазначимо, що під час опалювального сезону 2022/2023, українцям у середньому виплачували до 1 600 гривень субсидії щомісяця. Але у 2023 році сума, найімовірніше, буде більшою, оскільки подорожчала електроенергія.

Важливо
В Україні посилять перевірки одержувачів субсидій: кого позбавлять виплат

Нагадаємо, з 25 липня українці користуються оновленим механізмом оформлення житлових субсидій. Зокрема, тепер для оформлення соцвиплати громадянам уже не потрібно збирати численні довідки.

Також на початку серпня пресслужба Пенсійного фонду пояснила, як оформити пільгу на оплату комунальних послуг. Зокрема, у держструктурі детально описали, як оформити заявку через вебпортал.