Автори

Ольга Шевченко

Всього: 310 публікацій
  • Здатність стримати перший удар Росії залежить як від ймовірності того, що Сполучені Штати вирішать завдати удару у відповідь, так і від шкоди, завданої цим ударом. Але наскільки концепція ядерного стримування позбавлена вад і чи не потребує вдосконалення та зміни?

  • Якщо військова міць Китаю робить його пріоритетним завданням Міністерства оборони США, то чому Пентагон виводить ключові повітряні активи, які могли б сприяти стримуванню Пекіна, замість подвоїти зусилля щодо зміцнення регіональної позиції?

  • Описуючи ПВК "Вагнер", що воює в Україні, деякі західні коментатори використовують термін "найманці", тоді як інші віддають перевагу "штрафним батальйонам". Жоден з цих термінів не є особливо втішним. В американців найманці викликають у пам'яті гесенців, які служили разом із британцями під час Американської революції. Штрафбати ж асоціюються із ув'язненими, яких використовували Червона Армія та Вермахт під час Другої світової війни. Проблема в тому, що жодна з цих аналогій не підходить "Вагнеру", дещо розмиваючи його потенційну небезпеку.

  • Російська армія зазнала величезних втрат у техніці. Для заміни останніх модернізацій Т-72Б3 зразка 2016 та Т-80БВМ у РФ не стали виробляти "Армати", а почали вводити в експлуатацію старі танки зразка 1950-х років. Оскільки середній вік авторів цієї статті – 25 років, ми вирішили, що буде показово (і відверто кумедно) перерахувати всі види техніки, які наразі помічені на озброєнні російських військ в Україні та які старші за наших батьків.

  • Розвиток технологій, дронів та систем розвідки роблять посаду передових авіанавідників марною, але у ВМС США традиція підготовки таких кадрів зберігається й донині. Чи не настав час реформувати чи зовсім скасувати цю посаду?

  • Боєприпаси — розмінна монета у збройних конфліктах. Нинішній процес закупівель створює великі коротко- та довгострокові ризики для оборонно-промислової бази, ускладнюючи можливості Америки щодо нарощування виробництва та знижуючи ефективність військової машини у тривалому конфлікті між рівними чи близькими противниками. Наявність боєприпасів стає ключовим фактором, який визначає, яка зі сторін отримає перевагу у російсько-українській війні.

  • Олаф Шольц продовжує витрачати час, обіцяючи збільшити витрати на оборону Німеччини до 2% від ВВП країни. Тим часом понад 50% західних компаній, що залишаються в Росії, є німецькими, а з усіх фірм ЄС і Великої сімки, які зберегли російські філії, приблизно п'ята частина — німецькі…

  • Цього місяця адміністрація Байдена оприлюднила Національну стратегію кібербезпеки США, поклавши край багатомісячним спекуляціям щодо її змісту. Основна увага в документі приділяється співпраці державного та приватного секторів, і це не дивно, враховуючи, що приватний сектор володіє та керує більшістю інтернету.

  • Після того, як США повністю вивели війська з Афганістану, менше молодих американців йдуть добровільно в американську армію. Збройні сили США скорочуються не через стратегічний вибір, а просто тому, що їм не вистачає кваліфікованих добровольців — це матиме колосальні наслідки для стратегічної позиції США у все більш невизначеному та небезпечному світі.