Британці сказали, кого хочуть бачити наступним королем після смерті Єлизавети II

принц Вільям, принц Чарльз, принц Гаррі, колаж
Фото: колаж Фокус | Принц Чарльз є другим у черзі на британський престол

В опитуванні брали участь майже 1 600 дорослих громадян Великобританії, і їхні відповіді показують цілком чітку картину.

47% британців хочуть бачити наступником королеви Єлизавети II не її старшого сина, 72-річного принца Чарльза, а онука, 38-річного принца Вільяма. Про це говорять результати опитування, проведеного ресурсом Deltapoll.

1 590 дорослих громадян запитали, кого вони вважали кращим між Чарльзом і Вільямом монархом після смерті королеви. Більшість респондентів відповіли, що це повинен бути старший онук королеви, герцог Кембриджський.

За принца Чарльза, який стоїть першим у черзі на престол, проголосували тільки 27% британців. Ще 18% учасників опитування заявили, що взагалі не хочуть ніякої монархії у Великій Британії.

Deltapoll, опитування, принц Чарльз, Принц Вільям
Принц Вільям значно обійшов за популярністю свого батька
Фото: Deltapoll

Коли людям був запропонований ширший вибір членів королівської сімʼї для заміни королеви як монарха, 38-річний Вільям все одно вийшов на перше місце із 41%. Він знову обігнав свого батька Чарльза, який набрав 22%.

За принца Гаррі "проголосували" всього 8%, а ось проти — 24%. Найбільше негативну відповідь давали молоді люди віком від 18 до 24 років.

Принцесу Анну хотіли б бачити на престолі 5% громадян, принца Ендрю — 2%, а принца Едуарда — 1%.

"Останні результати Deltapoll повинні вселити страх у серце королівської сімʼї. Принц Чарльз збирається успадкувати трон, але саме принц Вільям є набагато популярнішим варіантом серед британців і серед них. Серед молодших респондентів — принц Гаррі. Це потенційна проблема громадської думки, що стоїть перед палацом, яку, можливо, буде нелегко вирішити", — вважає співзасновник Deltapoll Джо Твайман.

Букінгемський палац, королівська сім'я, Великобританія
Королівська сім'я Великобританії
Фото: Getty Images

На думку головного виконавчого директора Republic Грема Сміта, відсутність підтримки Чарльза може стати кризою для монархії. Він прогнозує, що в разі, якщо старший син королеви зійде на престол, тривалий республіканський рух ще більше посилиться, а це може привести до того, що з імовірністю 50% протягом наступних 20 років монархія буде скасована.

Що стосується підтримки суспільством принца Вільяма, то, згідно з попереднім опитуванням, проведеним у березні компанією Redfield and Wilton Strategies для The Times Redbox, 51% британців хочуть, щоб корона перейшла прямо до принца Вільяма.

Нагадаємо, популярність герцогів Сассекських у Великобританії різко впала після їхнього інтервʼю Опрі Вінфрі. Зі свого боку, королева Єлизавета II заборонила членам своєї сімʼї давати публічні коментарі щодо того, про що розповіли принц Гаррі та Меган Маркл.