Ціна стартує з 1 мільйона доларів: кросівки Каньє Веста виставили на аукціон

кросівки, Каньє Вест, аукціон
Фото: Sothebyʼs | Кросівок Каньє Веста

Пара Nike Air Yeezy, має шанси стати найдорожчим взуттям у світі, яке коли-небудь виставлялося на торги аукціонного дому Sotheby's

Аукціонний будинок Sotheby's виставить на торги пару кросівок Каньє Веста, в яких репер з'явився на церемонії "Греммі" в 2008 році. Кросівки оцінюють в мільйон доларів. Про це пише HypeBeast.

Кросівки 12 розміру (47 європейський) зшиті з чорної шкіри зі світлими елементами підошви. Їх продає китайський колекціонер Райан Чанг. Із 16 по 21 квітня 2021 року його виставить кросівки на загальний огляд у Гонконгський центр моди, а потім продасть їх на закритих торгах Sotheby's.

Той самий виступ Каньє Веста в 2008 році

Оціночна вартість Nike Air Yeezy становить мільйон доларів, що робить їх найдорожчою парою кросівок, які коли-небудь виставлялися на Sotheby's. Попередній рекорд вартості належав кросівкам баскетболіста Майкла Джордана. Тоді модель Nike Air Jordan 1 з його автографом пішла з молотка за 560 тисяч доларів.

Nike Air Yeezy — перші кросівки Веста, створені в колаборації з Nike, над якими він працював спільно з креативним директором Jordan Brand Марком Смітом. Вважається, що саме цей зразок представив світу модель Nike Air Yeezy. І відкрив "нову еру" кросівок Nike, створених не для спортсменів, а для повсякденного носіння.

До нового власника кросівки перейдуть в спеціальній дерев'яній скриньці з гравіюванням.

Нагадаємо, нещодавно компанія Nike опинилася у релігійному скандалі, після того, як репер Lil Nas X та арт-колектив MSCHF створили "сатанинські кросівки" з людською кров'ю та іншими диявольськими атрибутами. Компанія Nike вже заявила, що не брала участі в створенні модифікованих кросівок. "У нас немає стосунків із Lil Nas Х або MSCHF. Nike не розробляла та не випускала це взуття, і ми не підтримуємо їх", — заявили в компанії.