Гай Річі пояснив, у чому секрет світової популярності Джейсона Стейтема

Гай Річі, Джейсон Стейтем, дружба, робота
Фото: Guy Ritchie/Twitter | Гай Річі і Джейсон Стейтем не тільки відмінно спрацювалися, а й стали хорошими друзями

Дружбі Гая Річі і Джейсона Стейтема вже понад 20 років, а починалося все з пошуку майбутнім всесвітньо відомим режисером нових облич для дебютного фільму.

53-річний Джейсон Стейтем зіграв головну роль у новій картині свого друга Гая Річі "Гнів людський". Колись режисер запалив цю зірку, знявши нікому невідомого актора з рекламних роликів у своєму дебютному фільмі "Гроші, карти, два стволи". Як починалася багаторічна дружба і як складаються їхні відносини зараз, Гай Річі розповів в інтерв'ю Фокусу.

Зі Стейтемом Річі познайомився незадовго до початку зйомок своєї першої картини, вирішивши після кліпів і реклами піднятися на вищий щабель. У стрічці він хотів показати нові й автентичні обличчя. Наприкінці 90-х у Великобританії нічого подібного не знімали.

На одній із рекламних зйомок Гай і зустрів Джейсона.

"Загалом, сталося це досить стандартно для індустрії – не в переході, на ринку чи покерному клубі, як вважали багато хто. Але мій друг Джейсон і правда працював торговцем і володів чудовими навичками вмовляння людей. Ці навички і стали його пробами. Я був у захваті, готовий сам був купити неіснуючі підроблені парфуми", – згадує Гай Річі.

Йому вдалося залучити Стейтема для участі у фільмі, хоча гонорар був "справжніми копійками".

"Справедливості заради скажу: всі ми разом заробили тоді зовсім небагато. Пізніше фільм почав користуватися народною любов'ю і став нашою візитною карткою, тому із запуском "Великого куша" було вже менше проблем. Це був дуже виграшний старт", – підкреслив Річі.

Фільм "Карти, гроші, два стволи" явив світові нову зірку бойовиків

Подальший успіх Стейтема режисер вважає абсолютно закономірним явищем:

"Він дуже рівно йшов нагору в індустрії, де зазвичай досягають піку і боляче падають. Мене це не здивувало. Джейсон не тільки харизматичний, але й дуже дисциплінований, зібраний, шанобливий, ззокрема й у відстоюванні своєї точки зору. Мене Джейсон завжди захоплював – не кожна людина зможе якось перевинайти себе заново і не втратити своїх шансів. І є в ньому по-хорошому олдскульна якість справжнього героя і періодично – антигероя".

Останній раз Річі і Стейтем працювали 15 років тому над гангстерським фільмом "Револьвер", який, правда, з тріском провалився в прокаті. Однак критика кіноекспертів ніяк не вплинула на дружбу режисера й актора. Новий проект показав, що обидва стали набагато старшими, але, за словами Річі, "не мудрішими, і це добре":

"Ми обидва не були обережними. Та й щодо "старшими": я хоч змінився зовні. Ось що значить стати суперзіркою! Але все було так само весело, ми багато імпровізували – з репліками, нецензурними словами, не змінилося, мені здається, практично нічого".

Герой Стейтема в "Гніві людському" – Патрік Хілл, співробітник інкасаторської служби, у якого є свої причини знайти і покарати зухвалих грабіжників. Річі зазначив, що грань між героєм й антигероєм максимально розмита, тому кожен глядач сформує власне ставлення до образу, втіленого на екрані Джейсоном Стейтемом.

Раніше режисер розкрив деталі трилера, прем'єра якого в Україні планувалася на 22 квітня, але була перенесена через локдаун на 13 травня.