Китайці відредагували спецвипуск "Друзів", вирізавши неугодних персонажів

друзі: возз'єднання, спецвипуск
Фото: Скріншот

Наразі невідомо, чи було це особистим рішенням стрімінгових платформ, чи ж надійшло розпорядження від влади. У будь-якому випадку подібна цензура розлютила китайських шанувальників серіалу.

У китайській версії спецвипуску "Друзі: Воззʼєднання" громадяни КНР не побачили ряду сцен, які були доступні іншим глядачам, передає ВВС.

На всіх трьох китайських стрімінгових сервісах з правом на трансляцію проекту, iQiyi, Youku і Tencent Video, з нього прибрали групу BTS, Леді Гагу і Джастіна Бібера. Також китайці не побачили ніяких відсилань на захист прав ЛГБТ-спільноти.

На думку ЗМІ, кадри із зірками були вирізані, тому що вони нібито ображали Китай у минулому. Незрозуміло, чи видалив уряд директиву про цензуру, чи ж потокові платформи зробили це самостійно, щоб не пропустити "політично чутливий контент".

Спостережні фанати зазначили, що версія стримера iQiyi була коротшою на шість хвилин від оригіналу, тривалість якого — 104 хвилини. Tencent Video скоротив матеріал майже на пʼять хвилин, а Youku вирізав близько чотирьох хвилин.

Причиною цензури послужили висловлювання і дії "віддалених" зірок. Так, ще в минулому році році в Китаї пролунали заклики бойкотувати південнокорейський бойз-бенд BTS через коментарі одного з учасників про Корейську війну.

У своїй промові лідер групи RM згадав загальну "історію болю" Південної Кореї із США у звʼязку з конфліктом 1950-53 років, у якому дві країни боролися разом. Його зауваження обурили китайських користувачів соціальних мереж, оскільки Пекін підтримав Північ у війні.

RM, BTS, Друзі
RM дозволив собі політичне висловлювання, яке образило китайців

В оригінальному епізоді "Друзі" суперзірки були частиною 13-секундного відео, де розповідали про свою любов до шоу, а RM сказав, що ситком навчив його "речей про життя і справжню дружбу".

Леді Гага поплатилася за те, що у 2016 році зустрілася з Далай-ламою. Після цього китайська влада заборонила їй гастролі по країні, оскільки вважають Далай-ламу "підставною особою тибетського сепаратизму". Тому глядачі в Китаї не побачили, як вона виконує пісню Smelly Cat із зіркою серіалу Лізою Кудроу.

Джастіну Біберу ж заборонили виступати в Китаї "через погану поведінку". У 2014 році він опублікував фотографію, на якій показано його відвідування храму Ясукуні в Токіо. Святиня, яка шанує полеглих воїнів і віддає данину поваги засудженим військовим злочинцям, розглядається в Китаї і Південній Кореї як символ того, що Японія не шкодує про минуле своєї імперії. Коли на співака полилися потоки негативу, він видалив пост, написавши, що однаково любить і Китай, і Японію і не знав, що знімок викличе таку реакцію, як і історію, яка стоїть за цим місцем.

Джастін Бібер, храм
Джастін Бібер, зіткнувшись із хвилею хейту, попросив вибачення перед китайцями і видалив фото, проте в КНР йому цього так і не пробачили
Фото: Соцсети

Раніше зірка серіалу 51-річний Меттью Перрі, який зіграв Чендлера Бінга в культовому серіалі "Друзі", розповів на зйомках спеціального епізоду серіалу, що зйомки доводили його до "пітливості і конвульсій". Йому весь час здавалося, що він не смішний, а його жарти нецікаві глядачам.

Спецвипуск "Друзі: Воззʼєднання" вийшов на платформі HBO Max 27 травня. У кадрі зібралися всі шість акторів легендарного серіалу з 1990-х, а компанію їм склали запрошені зірки.