Тріумф господарки вечора. Топ-5 виходів Анни Вінтур на Met Gala за всю історію балу

Met Gala, анна вінтур, головред вог, образ анни вінтур, мет гала, модний образ, червона доріжка, Vogue
Фото: Getty Images | Анна Вінтур — беззмінна головна редакторка американського Vogue

У 2022 році Бал Інституту костюма Met Gala відбудеться 2 травня, і очікується, що, дотримуючись теми "Позолочений гламур", гості та господиня вечора матимуть чудовий вигляд.

Бал Інституту костюма Met Gala при нью-йоркському Метрополітен-музеї у 2022 році відбудеться 2 травня. Тема вечора визначена — це "Позолочений гламур" (Gilded Glamour) — що співзвучно історії американської моди: це алюзія на "позолочене століття" — епоху швидкого економічного зростання Америки з 1870 по 1900 рік. Як на замовлення НВО випустив однойменний серіал, не інакше як для того, щоб гості освіжили в пам'яті модні тенденції того часу.

Незрозуміло, чи буде засилля турнюрів і екстравагантних капелюшків на подіумі, але треба зазначити, що журнал Vogue, головною редакторкою якого є Анна Вінтур, почав виходити в 1892 році. Журналіст Артур Болдвін Турнюр став головним редактором, а Гаррі Маквікар, син великого оптовика, який вивчав у Європі мистецтво, обійняв посаду художнього директора.

Ведучими балу у 2022 році стануть Реджина Кінг, Блейк Лайвлі та Раян Рейнольдс. А співголовами, крім самої Вінтур, будуть Том Форд і Адам Морессі.

Коротка історія Met Gala

Почалося все в 1948 році, коли було засновано Інститут костюма. Елеанор Ламберт, рекламна агентка та світська дама, очолювала відділ зв'язків із громадськістю Музею американського мистецтва Вітні та брала участь у відкритті MOMA. У 1948 році вона запустила Тиждень моди в Нью-Йорку, а в 1962-му заснувала велику та могутню Раду американських дизайнерів CFDA. Саме вона стала біля керма Інституту костюма. Але тоді балу не було. Був шикарний вечір у готелі Waldorf Astoria або ресторані Rainbow Room. Вхідний квиток обходився в 50 доларів, і в його вартість входила оренда костюма з архівів Інституту.

Почалося шоу лише в 1972 році, коли до команди Інституту костюма як консультантка приєдналася Діана Вріланд, звільнена з Vogue. Саме вона вирішила, що тема виставки в музеї має співпадати з дрес-кодом запрошених гостей. Але на відкриття її першої виставки "Баленсіаги" ніхто не хотів купувати квиток. Допомогли їй дизайнери Білл Бласс і Оскар де ла Рента. І вже наступного року Met Gala став подією року.

У 1979 році Met Gala займалися світські леді Нен Кемпнер і Пет Баклі. За них квиток став коштувати 1000 доларів. І саме до них "в гості" приходила Анна Вінтур, яка в 1988 році стала головною редакторкою Vogue.

Із 1995 року саме вона займається Met Gala, і за неї бал перевершує в шикарності й ексклюзивності "Оскар". Квитки коштують від 30 тисяч доларів і до 275 тисяч за столик, але список гостей затверджує особисто Анна, і точну ціну ви ніколи не дізнаєтесь. Підготовка до Met Gala починається ще восени, тож нинішній бал готували з жовтня минулого року.

Met Gala, бал інституту костюма, гості
Відомі гості на Met Gala
Фото: Колаж Variety

Також є негласний список тих, хто на бал не потрапить ніколи: це Дональд Трамп, модель Коко Роша, яка посварилася з Кеті Перрі у 2013-му, та ведучий Тім Ганн, який якось розповів в інтерв'ю, що йому найбільше запам'яталося у світі моди. "Мене запитали, яка подія у світі моди була незабутньою для мене. Я сказав: "Коли два охоронці несли Анну Вінтур із модного показу через п'ять сходових прольотів". Із того часу в нас із Анною війна", — це складно назвати війною, та Анна на бал його не запрошує.

Образи Анни Вінтур

Анна ретельно вибирає тему Met Gala і як господиня вечора незмінно сяє на червоній доріжці. Втім, дещо залишається незмінним: її стрижка боб із чубчиком, яку вона носить із 15 років, темні окуляри від Chanel, зручні босоніжки від Manolo, які вона не зраджує з 1994 року. Також вона віддає перевагу сукням прямого силуету й не носить сумочки. Але нещодавно 72-річна Анна зізналася в любові до квіткового принту, дещо збентеживши шанувальників, які вважали, що "квіточки" пасують жінкам молодшого віку. Але Анна править світом моди залізною рукою, а значить, вона має рацію. Фокус зібрав топ-5 найбільш вражаючих виходів Анни Вінтур за всю історію Met Gala.

Анна та чоловік

анна вінтур чоловік, анна вінтур, девід шаффер, Met Gala
Анна Вінтур і її перший чоловік Девід Шаффер
Фото: Getty Images

Рідкісний світський вихід Анни Вінтур разом із її першим чоловіком Девідом Шаффером. Пара розлучилася 1999-го. З другим чоловіком, Шелбі Браяном, Анна розійшлася у 2020 році. Фото було зроблено в 1989 році, коли Met Gala ще не був тим самим Балом у його сучасному розумінні, а Анна носила мініспідниці, чорні колготки та чорні човники. Рідкісний вінтажний образ.

Тріумфальний вихід

Met Gala, анна вінтур, головред вог, образ анни вінтур, мет гала, модний образ, червона доріжка
Анна Вінтур у 1995 році
Фото: Getty Images

Саме в 1995 році Анна стала займатися Met Gala, і її поява в білій сукні з відкритими плечима та з масивним браслетом поверх білих рукавичок дала зрозуміти, що тепер бал стане по-справжньому шикарною подією.

Супергеройський вихід

Met Gala, анна вінтур, головред вог, образ анни вінтур, мет гала, модний образ, червона доріжка
Спірна супергеройська сукня Анни Вінтур у 2008 році
Фото: Getty Images

Найспірніша сукня Анни Вінтур, обрана нею для Met Gala. Тема вечора була "Супергерої: мода та фантазія", але срібляста сукня від Chanel Couture, за чутками, Анні не подобається настільки, що вона не воліє згадувати бал 2008 року.

Лобстер на подолі

Met Gala, анна вінтур, головред вог, образ анни вінтур, мет гала, модний образ, червона доріжка
Лобстер Скіапареллі на сукні Prada
Фото: Getty Images

Темою балу у 2012 році стала "Неможливі діалоги Schiaparelli і Prada", і сукня на Анні була від Prada, прикрашена лобстером, — вдалий реверанс Ельзі Скіапареллі, яка в 1937 році створила свою революційну сукню з червоним лобстером на спідниці — неможливе хуліганство.

Квіткове божевілля

Met Gala, анна вінтур, головред вог, образ анни вінтур, мет гала, модний образ, червона доріжка
Квітковий принт повернувся в тренди завдяки Вінтур
Фото: Getty Images

"Китай: у задзеркалля" став темою 2015 року, і Вінтур обрала найбільш квіткову сукню від Chanel Haute Couture із усіх можливих. Із китайського в ній був тільки червоний колір, але це не завадило Анні мати розкішний вигляд.