Насамперед — літаки. Чому Україна не готова до війни з Росією у повітрі

У разі прямого військового зіткнення з Росією, Україні знадобиться безпосередня допомога і прикриття з повітря силами ВПС США. В іншому випадку неминучі великі втрати в небі та безкарне знищення російською авіацією українських міст та інфраструктури на землі.

Не так важливе питання, скільки у Путіна батальйонів, танків і САУ, як кількість його авіації, якою він безкарно може загнати інфраструктуру України в 19 століття навіть не використовуючи стратегічних бомбардувальників, тільки фронтові.

Ну, якщо не безкарно, то з мінімальними втратами.

Не забувайте, що протягом 2012-2020 років Новосибірський авіазавод випустив 92 серійних Су-34 і ще 32 поставив у 2009-2012 роках.

Кількість випущених Су-34 становить 131 одиницю. Прямо зараз у стройових зʼєднаннях ВПС РФії налічується приблизно 124 Су-34.

Також, з 2012 до 2020 року випущено приблизно 116 важких багатоцільових (з роботою по землі) винищувачів Су-30СМ, зокрема 88 для ВПС і 28 для ВМФ.

За ці роки ВПС РФ отримали близько сотні важких багатоцільових Су-35с.

Російський багатоцільовий Су-30СМ
Російський багатоцільовий Су-30СМ

Су-34 проти ПС України здатні діяти самостійно і разом з прикриттям — багатоцільовими винищувачами Су-35С і Су-30.

У 2014 році РФ і її авіація не надто якісно відрізнялася від української, хоча кількісно переважала десятикратно. Їх програма переозброєння, на повну була запущена лише у 2012 році і тільки розгорнулася у 2014-2015 роках.

Зараз все змінилося.

РФ має щонайменше 200 боєздатних нових (!) багатоцільових винищувачів, яким нічого протиставити аби захистити небо від фронтових бомбардувальників Су-34 (теж нових, до речі). Плюс, величезний парк таких винищувачів як у нас, застарілих.

Упереджувальним ракетним ударом ми сьогодні не в змозі знищити навіть ті дві ескадрильї Су-35С з 790-го винищувального авіаполку в Хотілово (Тверська область), які знаходяться відносно недалеко.

За храктеристиками, якщо не брати до уваги відстале озброєння, Су-35С можна порівнювати з Rafale або Evrofighter Typhoon у серіях, випущених до 2018 року.

Для Франції чи Великобританії Су-35С є співставним суперником, але не для України.

Французький Rafale (фото 1) і британсько-німецький Evrofighter Typhoon (фото 2) у серіях після 2018 року озброєні вбивчими для Су-35, Су-30 дальніми ракетами "повітря-повітря" АІМ-120B/C/D чи Метеор. АІМ-120D наприклад вражає цілі на відстані 180 км.

Французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління Rafale.
Французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління Rafale.
Німецький багатоцільовий бойовий літак Eurofighter Typhoon.
Німецький багатоцільовий бойовий літак Eurofighter Typhoon.

Ракети Су-35 (Су-30) Р-77 середньої дальності мають удвічі меншу дальність, а літаки після їх запуску на ⅔ довжини їх курсу змушені підставлятися під удар аби запровадити їх до цілі.

Для американців, німців, французів літаки РФ — це жертви, а для нас — ні. Близько 100 багатоцільових винищувачів Су-35С і 116 винищувачів Су-30СМ є проблемою для України. Ефективних ракет "повітря-повітря", систем РЕБ і радарів проти них у нас немає.

Ці дві з лишком сотні винищувачів істотно переважають за характеристиками наші Су-27 і Міг-29, а тому однозначно будуть здатні супроводжувати і забезпечувати недоторканість великим групам фронтових бомбардувальників Су-34 і навіть прикриття повітряно-десантним операціям.

Без допомоги США, при чому безпосередньої, у повітряному просторі України над її суходолом, ми будемо нести великі втрати у небі і споглядати безкарне знищення міст і нашої інфраструктури на землі (порти, заводи, мости, енергетичні підприємства, тощо).

Зрозуміло, що армія на землі теж буде діяти під постійними бомбардуваннями.

Ймовірне постачання літаків з американських баз зберігання чи нових є дезінформацією і окозамилюванням.

Аби підготувати діючого пілота на F-15 (фото 3) треба півроку, а часу немає. За кілька місяців всі наші міста будуть зруйновані.

Американський всепогодний винищувач четвертого покоління McDonnell Douglas F-15 Eagle.
Американський всепогодний винищувач четвертого покоління McDonnell Douglas F-15 Eagle.

Це я написав для тих, хто на питання Юрія Бутусова "скільки батальйонів?" у нас і у РФ, вже відчув смак перемоги.

Зеленський говорить, що ВСУ, маючи 80 старих Су-27 і МіГ-29 готові дати відсіч.

Та невже? Це народ готовий, ціною величезних жертв, а не Зеленський і його генерали.

Першоджерело.