100 доларів — це не завжди 100 доларів. Чому майбутнє — за токеномікою і криптовалютою

Ідея криптовалюти і токенів добре лягла на цілі сегменти глобальної економіки, де товар або послуга не мають фізичного виміру. Сьогодні токеноміка — один з основних елементів стійких громад.

Мені було 14 років, коли з усіх каналів долинало пафосне повідомлення Мінфіну США, про те, що "100 доларів — це завжди 100 доларів".

Пізніше, здобуваючи економічну освіту, я дізнався, що 100 доларів — це може і 100 доларів, але купити за них у різні моменти часу можна різне. У 20-х роках минулого століття — це була 1/8 машини, у 90-х — місячна зарплата кваліфікованого співробітника, а на той час, коли я отримав свою першу зарплату з повної ставки — це був похід у хороший ресторан на двох.

Концепт інфляції економістами розглядався завжди з позитивної точки зору як такий собі супутник розвитку цивілізації, адже товарів і послуг стає більше.

Але якщо припустити, що будучи кваліфікованим фахівцем, я відклав свою місячну зарплату в тумбочку і впав у летаргічний сон на 20 років, то прокинувшись, я залишився б без засобів для існування.

Інфляція стала додатковим податком з накопичень. Емітенти вважають, що знають більше, що вам потрібно, і тому, не соромлячись, засовують свою руку у ваші кишені, знецінюючи заощадження.

Багатьом це не сподобалося, так були створені неінфляційні криптовалюти.

Ідея криптовалюти і токенів дуже класно лягла на цілі сегменти глобальної економіки. Комп'ютерні ігри, дисконтні та бонусні програми тощо, де товар або послуга не мають фізичного виміру.

Важливо
Бабусин біткоїн. Як чиновники відмили 75 млрд гривень через криптовалюту

Але виявилося, що і у фізичному світі є багато сфер застосування для крипти. Навіть у Радянському Союзі дуже широко ходили такі криптовалюти як талони з макулатури або "півлітра".

Неінфляційний товарообмін дає можливість стійко накопичувати блага. І тоді не 100 доларів — це завжди 100 доларів, а, наприклад, кілограм полуниці — це завжди кілограм полуниці.

Тому, на мій погляд, токеноміка — це один з основних елементів стійких громад.

Першоджерело.

Публікується за згодою автора.