Бабусин біткоїн. Як чиновники відмили 75 млрд гривень через криптовалюту

Якщо в Україні колись з'явиться сильне НАЗК, яке порівнюватиме вартість заявленого майна із сумою сплачених податків, то декларації чиновників з криптовалютою на десятки мільярдів гривень стануть для них явкою з повинною.

Я проводив багато робочих зустрічей з авторами закону про криптоактиви, які люто переконували мене у своєму щирому прагненні допомогти простому програмісту, який ще у 2010 році намайнив один біткоїн, його легально продати.

Я пояснював, що це не варте того, що б вся країна потрапила у чорний список FATF за відмивання коштів та ухиляння від податків. І, що потрібно у програміста питати, звідки у нього цей біткоїн, а він повинен це пояснити перед тим як його легально продати.

Мені у відповідь: "Це антиконституційно — питати у програміста, де він взяв свій єдиний біткоїн, це ж було давно і він вже не пам'ятає".

І ось, вийшла статистика за 2020 рік — наші чиновники задекларували на 75 мільярдів гривень криптоактиви. 75 МІЛЬЯРДІВ ГРИВЕНЬ!!!

Це приблизно удвічі більше, того що платять в бюджет Приват і Нафтогаз разом узяті!

Тепер я розумію чому простому програмісту потрібно терміново продати свій єдиний біткоїн, і чому цей закон буде прийнятий. І платити податки цей щасливий програміст буде не 19%, як всі громадяни країни, а за рівнем амністії — 5%.

І, до речі, юристи, підкажіть мені — за законом про амністію, оскільки чиновники вже ніби задекларували ці біткоїни, вони навіть мізерні 5% податків з цих непосильною працею нажитих грошей можуть не платити?

Якщо у нас в країні колись з'явиться сильне НАЗК, яке не тільки перевірятиме відповідність правильно розставлених ком у деклараціях, а саме порівнюватиме вартість заявленого майна з сумою сплачених податків, то ці всі декларації стануть явкою з повинною.

Ну, а поки чекаємо прийняття закону про легалізацію криптоактивів, і чергу з простих чиновників з довідками про те, як їм бабуся у далекому 2010 році подарувала на день народження один біткоїн.

Або взагалі без будь-якої довідки, адже це ж неконституційно, питати шановну людину, звідки у нього на 75 мільярдів крипти.

Першоджерело.