Україна — з грошима. Початок бюджетного року склався для нас дуже непогано

"Військовий бюджет займає близько 60% видатків державного бюджету (за підсумками І кварталу), а на відсіч російській агресії з бюджету ми витрачаємо по 150 млрд грн за місяць". Думка.

гроші, гривні, бюджет
Наповнення бюджету на початку року виявилося цілком благополучним
Related video

Головне про державний бюджет у квітні та за 4 місяці 2023 року (за даними Мінфіну).

У цілому маємо непоганий старт бюджетного року, що базується на перевиконанні плану податкових доходів, суттєвому прирості власних надходжень бюджетних установ і стійкому надходженню міжнародної допомоги. Це покращує прогнозованість управління бюджетними надходженнями та видатками.

Поточна ліквідність на ЄКР є достатньою для безперебійного фінансування критичних видатків бюджету на оборону та соціальну сферу.

Утім, з огляду на те, що військовий бюджет займає близько 60% видатків державного бюджету (за підсумками І кварталу), а на відсіч російській агресії з бюджету ми витрачаємо по 150 млрд грн за місяць, сформований запас ліквідності є відносно незначним і таким, що може швидко зникнути, наприклад, у разі посилення негативних тенденцій із недобору податків митницею, що спостерігається останні 2 місяці, або, що вагоміше, у разі недоотримання планового зовнішнього та внутрішнього фінансування дефіциту бюджету.

митниця, бюджет, кордон Fullscreen
Митниця — важливе джерело наповнення бюджету

Отже, максимальна увага до виконання бюджету — бюджетної дисципліни, детінізації, закриття схем ухилення від оподаткування, посилення прозорості й ефективності державних закупівель, виконання взятих зобов’язань перед партнерами щодо бюджетного процесу — зберігається. Разом із міжнародної допомогою це і є наш додатковий ресурс на підтримку відновлення економіки та швидку відбудову.

Джерело

Важливо
Подвійне валютне зростання. Чому минулого тижня доларів було продано більше, ніж попереднього
Подвійне валютне зростання. Чому минулого тижня доларів було продано більше, ніж попереднього