Росіяни розпочали випуск власних "Шахедів": звідки на дронах нове маркування

Росія спромоглася налагодити виробництво 'Шахедів' на своїй території, нічого нового не вигадуючи сама. Аналітик Павло Вернівський описує ситуацію, яка у зв'язку з цим складається.

шахеди, дрони, безпілотники
Фото: Facebook | "Шахеди" тепер у Росії
Related video

Ну що? Із високою вірогідністю можна констатувати, що російський завод із виробництва "шахедів" почав роботу.

Звідки такі висновки? Днями наше ППО збило дрон із досить нехарактерним серійним номером "Ы002". Раніше ж серійний номер був М1200, який скоріше за все, також значив порядковий номер, тобто було випущено не менш ніж 1200 "шахедів".

І тут цікава також буква нової серії — Ы. Має вигляд натяку на радянський фільм "Операция Ы". Чого Ы? Щоб ніхто не здогадався. Так натякаючи, що почали випускати ці дрони.

шахеди, дрони, безпілотники Fullscreen
Скопіювати 'шахед' у російських умовах — справа нехитра
Фото: Радіо Свобода

А тепер припустімо, що завод вони почали будувати в грудні-січні. Це значить, що через пів року він почав роботу.

Так, вони не розробляли цей дрон. Але вони змогли взяти іноземну технологію та за досить швидкі строки змогли налагодити збирання цих дронів.

А що за пів року змогли зробити ми? Попри пафосні заяви пів року тому про розвиток виробництва дронів і виділення аж 20 млрд у цей напрямок, за пів року якихось великих зрушень у галузі так і не сталося. Ми навіть не можемо зробити масове збирання власних дронів.

І коли я дивлюся на цю ситуацію, то мене охоплює відчай. Відчай через те, що ми й далі втрачаємо час, поки ворог стрімко розвиває напрям виробництва дронів.

Джерело

Важливо
Шахеди скоро закінчаться. Як США та Ізраїль будуть обеззброювати Іран
Шахеди скоро закінчаться. Як США та Ізраїль будуть обеззброювати Іран