Санкції проти Дубінського не позначилися на відносинах України і США, — Кулеба

США, Мінфін США, Дмитро Кулеба, Олександр Дубинський, Вибори, Втручання
Фото: пресслужба Кабміну | Дмитро Кулеба

Потрапили під санкції Мінфіну США українці діяли не від імені держави.

Related video

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що санкції Мінфіну США, щодо ряду громадян України, зокрема народного депутата від "Слуги народу" Олександра Дубінського, не погіршили відносини між Україною і США.

Про це повідомляє Ліга.нет.

Глава МЗС зазначив, що Україна ніколи не втручалась у внутрішні справи США і не збирається цього робити.

"Що стосується якоїсь напруги у двосторонніх відносинах (з США), то ні, ми її не відчуваємо. Немає ніяких підстав, що Україна як держава втручалася у внутрішні справи США. Цього не було, цього немає, і цього ніколи не буде", — сказав Кулеба.

Він додав, що дуже важливо не допустити, щоб у США сформувалася суспільна думка, що українці, які потрапили під санкції Мінфіну США, нібито діяли від імені держави.

Нагадаємо, Міністерство фінансів США ухвалило рішення ввести санкції проти 7 українців і 4 інформаційних ресурсів. "Список заблокованих осіб", куди були додані українські організації та громадяни — так званий "Список SDN" ( "Specially Designated Nationals and Blocked Persons") — це перелік, укладений на рівні американського Міністерства фінансів щодо осіб, які вчинили ворожі дії проти США. Однією з причин додавання до цього списку називали "втручання у вибори президента США".

Одним з тих, хто потрапив під санкції, є чинний нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський.

Сам Дубінський назвав ці санкції наслідком "брехливих доносів аферистів" і заявив, що таке рішення було ухвалено через його "відстоювання незалежної позиції українського народу".