Нацрада про попередження "Прямому": "Справа не у критиці Зеленського, а у матюках ведучого"

Ольга Герасим'юк, нацрада, Нацрада, телебачення і радіомовлення
Фото: mediananny.com | Ольга Герасим'юк, голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення

За словами Герасим'юк, телеканалу Порошенка винесли попередження через те, що ведучий Поярков вживав нецензурну лексику в ефірі.

Related video

Після новин про попередження, яке отримав телеканал "Прямий" від Нацради України з питань телебачення і радіомовлення, видання "Країна" поспілкувалася з Ольгою Герасим'юк, главою цього органу. Та розповіла, що ефір телеведучого Сергія Пояркова потрапив під санкції не через критику президента України Володимира Зеленського, а через вживання матюків.

"Ми говорили про неприпустимість такої лексики в ефірі телеканалу, особливо у час, доступний для неповнолітніх. Не йшлося про честь і гідність президента, нехай ніхто нічого не вигадує. Перевірка була проведена ще колегами, які працюють не у Нацраді, а в колах, наближених до "Європейської солідарності". Тому їх позови до суду, якими вони нас з усіх боків обклали, про неправомірність перевірок — можуть адресувати цим колегам, які або корумповані, або непрофесійні. За це була винесена санкція — попередження через ненормативність лексики ", — розповіла Герасим'юк.

Глава Нацради нагадала, що вони проводили і другу перевірку щодо діяльності "Прямого", однак після неї покарань телеканалу не було.

"Здається, уже рік канал в ефірі повідомляє своїм телеглядачам, що Нацрада закриває" Прямий ", а це фейк. А другу перевірку ми взяли до відома — вона стосувалася поведінки Матвія Ганапольського в ефірі, яке, ми переконані, порушує всі стандарти професії. Там теж була ненормативна лексика ", — сказала Герасим'юк.

Вона зазначила, що ненормативна лексика в ефірі є "порушенням стандартів" і "журналістської етики". Глава Нацради також повідомила, що 14 січня вони звернулися до співробітників "Прямого" з проханням не перекручувати факти і не розповідати постійно про те, що їх закривають.

"Ніхто їх не закриває, і Нацрада не має на це права. Потрібно говорити про суть того, що відбувається. Вони дуже часто дозволяють собі таку лексику і таку поведінку", — підкреслила глава Нацради.

Відзначимо, як повідомляв "Детектор Медіа", перевірку висловлювань Пояркова Нацрада призначила ще в січні 2020 року, але розглянули її результати лише 14 січня 2021 року.

Зокрема, 9 січня минулого року Нацрада отримала звернення від громадянки Касьяненко зі скаргами на Пояркова, "який ображав честь і гідність Володимира Зеленського, членів його сім'ї, громадян України, окремі етноси і вживав нецензурну лайку".

За результатами моніторингу, в ефірі авторської програми "Поярков News" від 27 грудня 2019 роки її ведучий дійсно назвав Володимира Зеленського "маленьким чмом", "криворізьким сц*кунятком" та іншими подібними назвами, а його батька назвав "тупим".

За підсумками перевірки Нацрада постановила оголосити каналу попередження за порушення двох норм закону "Про телебачення і радіомовлення" щодо захисту дітей від шкідливого контенту.

Під час розгляду питання щодо винесення попередження під стінами Нацради зібралося з десяток активістів з плакатами на підтримку "Прямого", а канал вів власну трансляцію того, що відбувалося:

Юристка каналу Лариса Руденок заявила, що канал не погоджується з підставами для перевірки і вже оскаржив рішення Нацради про її призначення, а зараз йде розгляд справи у суді. Руденок зазначила, що заяви про посягання на честь і гідність повинні надходити від самої людини, і у такому випадку це повинен бути сам Зеленський.

Відзначимо, що на цьому ж засіданні Нацрада не стала карати канал і лише "взяла до відома" результати іншої перевірки — з висловлювань ще одного ведучого "Прямого" Матвія Ганапольського, який 1 травня 2020 року у програмі "Ехо України" використовував слова "ж*па" і "го*но".

Нагадаємо, у вересні минулого року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позбавила радіостанцію "Прямий FM" ліцензії на мовлення.