Україна планує створити "пояс успішності" на звільненій частині Донбасу, — Резніков

різників про відновлення донбасу, економіка донбасу
Фото: obozrevatel

На думку віцепрем'єр з питань реінтеграції Рєзнікова, для інвесторів потрібно створити такі умови, які б перекрили ризики інвестицій в Донецьку й Луганську області.

Віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив про плани створити на підконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей "пояс успішності". Про це він заявив в ефірі телеканалу "Дім".

На думку віцепрем'єра, для цього необхідно створювати пільгові умови для інвесторів. І відповідно, виконати 4 умови:

  • Страхування інвестора від військових і політичних ризиків;
  • Реалізація можливості роботи філій Міжнародної торгової палати і комерційних арбітражів для вирішення конфліктних моментів;
  • Скорочення бюрократизації;
  • Орієнтованість на малий і середній бізнес.

"Грошей у світі сьогодні багато, дешевих. Люди шукають, куди їх вкласти ... Якщо ми запропонуємо більш пільгові та успішні умови, то ті, хто займається ризиковим капіталом, вони зайдуть. Тому що в більш ризикових умовах вони можуть більше заробити. Питання маржинальність", — заявив Резніков.

За його словами, на відновлення постраждалих від окупації територій необхідний 21 млрд доларів. Грошей таких у держави немає, тому уряд розраховує на донорську допомогу, кредити та інвестиції від партнерів.

Відео з тайм-кодом

Нагадаємо, раніше Олексій Резніков називав ситуацію з коронавірусів в ОРДЛО "медичним геноцидом" : через дефіцит ліків, лікарів і тестів на COVID-19. Також в Міністерстві реінтеграції вважають, що на Донбасі після деокупацію можуть встановити тимчасові адміністрації ООН.