Цього тижня можуть відбутися переговори Зеленського з Макроном і Меркель щодо Донбасу, — ЗМІ

Загострення на Донбасі, Переговори, Володимир Зеленський, Еммануель Макрон, Ангела Меркель
Фото: Колаж/24 канал

У планованій відеоконференції глав держав не передбачається участь президента РФ Володимира Путіна.

На тлі загострення ситуації на Донбасі президент України Володимир Зеленський цього тижня може провести переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом Франції Емманюелем Макроном без участі російського лідера Володимира Путіна.

Про це повідомляє Дзеркало тижня з посиланням на свої джерела в дипломатичних колах.

За словами одного джерела, час відеоконференції ще не визначений.

Інше джерело повідомляє, що такі переговори планувалися ще до загострення ситуації на Донбасі, але тоді не вдалося узгодити графіки глав держав.

"Ескалація бойових дій на сході збільшує шанси того, що вона відбудеться цього тижня", — зазначило джерело.

Очікується, що основна темою розмови стане координація позицій сторін у зв'язку з виниклою ситуацією.

Нагадаємо, нещодавно президенти Росії і Франції, а також канцлерка Німеччини Ангела Меркель провели тристоронні переговори в форматі відеоконференції, однією з тем яких став конфлікт на Донбасі.

За підсумками переговорів на порталі лідера Німеччини зазначили, що канцлерка та президент Франції закликали главу РФ до проведення переговорів у Нормандському форматі щодо реалізації Мінських угод.

На сайті Макрона підкреслили, що Росія повинна взяти на себе "тверде зобов'язання" щодо стабілізації режиму припинення вогню на сході України та вироблення шляхів виходу з кризи, що склалася.

У Путіна написали, що під час переговорів була "підтверджена безальтернативність Мінських угод як основи врегулювання конфлікту".

Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв про те, що подзвонить Путіну через загибель військових на Донбасі.