Україна більше не має наміру проводити зустрічі ТКГ в Мінську, — міністр

Олексій Резніков, міністр з питань реінтеграції окупованих територій, війна на донбасі, минск, ТКГ
Фото: Цензор | Олексій Резніков

За словами віце-прем'єра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, у Києва немає довіри до Білорусі, що знаходиться під впливом РФ.

Проведення очних засідань Тристоронньої контактної групи в Мінську більше неможливе. Про це ввечері в понеділок, 5 квітня, заявив в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV міністр віце-прем'єр-міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"Ми категорично повідомили, що не братимемо участі в засіданнях ТКГ, якщо раптом завершиться карантин і буде запропоновано продовжити консультації, як і раніше, у Мінську. Ми пояснили, що українська делегація не надсилатиме своїх членів до Мінська для зустрічі в реальному житті", — заявив Резніков.

За його словами, для цих зустрічей Києву доведеться знайти іншу країну або місто. Причина цього, зазначив Рєзніков, полягає в тому, що останнім часом Білорусь "знаходиться під впливом Російської Федерації", тому в України відсутня до неї довіра.

До цього Рєзніков в ефірі "5 каналу" заявив, що Нормандський формат може змінитися за рахунок участі США.

Участь американської сторони в переговорах, вважає міністр, "абсолютно можливо і прийнятно на різних рівнях". За його словами, США, будучи учасником Будапешского меморандуму, мають "моральне та юридичне право починати працювати як у Нормандському форматі, так і на рівні послів і координаторів Тристоронньої контактної групи.

Нагадаємо, раніше Резніков стверджував, що Київ не відмовлятиметься від виконання Мінських домовленостей, проте окремі пункти угод все ж вимагають перегляду.

Зазначимо, раніше Олексій Резніков у своїй колонці для Atlantic Council написав, що Росія відмовляється відповідати взаємністю Україні в кроках щодо припинення семирічної війни на Донбасі.

Раніше президент України Володимир Зеленський під час відвідування передової на Донбасі з послами країн G7 заявив, що сторони повинні виконувати Мінські домовленості "в чіткі терміни". "До "Мінська" моє ставлення дуже просте: його потрібно розібрати на деталі, прописати всі кроки, прив'язати їх до дат і виконувати. Ми за такий формат. Саме це ми і зробили", — сказав президент.