"Ми не будемо міністерством пропаганди", — голова Центру протидії дезінформації

Поліна Лисенко, Лисенко, чиж, дезінформація, центр протидії
Фото: Facebook | Керівник Центру протидії дезінформації Поліна Лисенко

За словами Лисенко, нове відомство не буде "тоталітарним", проте в їхні завдання входить відстеження інформації, яка може зашкодити нацбезпеці України.

Центр протидії дезінформації буде працювати не тільки з фейками, але і з інформацією, яка подається в маніпулятивному ключі і може нашкодити нацбезпеці України. Про це під час пресбрифінгу 6 квітня повідомила керівниця Центру протидії дезінформації при РНБО Поліна Лисенко.

Як приклад Лисенко навела історію з двома смертельними випадками від вакцинації індійським препаратом CoviShield, які широко висвітлювалися в ЗМІ. За словами експерта, журналісти подавали цю інформацію маніпулятивно, формуючи в суспільства хибне уявлення про те, що неминучим наслідком вакцинації є летальний результат.

Незважаючи на те, що Центр протидії дезінформації буде з'ясовувати ступінь маніпуляції інформацією в ЗМІ, голова Центру зазначила, що вони не перетворяться на міністерство пропаганди.

"Я читала багато коментарів, що ми будемо міністерством пропаганди, будемо нав'язувати єдину політику. Ні. Тоталітарного режиму від нашого Центру не буде", — повідомила журналістам керівниця Центру Поліна Лисенко.

Зазначимо, що під час цього ж пресбрифінгу заступник голови виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський заявив, що цей Центр не буде з'ясовувати, "хто агент Кремля, а хто ні". За його словами, нове відомство буде стежити за недостовірною та маніпулятивною інформацією, яка має серйозну медійну вагу, у тому числі — за заявами політиків і чиновників високого рангу інших країн.

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації почав працювати в середині березня на базі РНБО. Ідея створити подібне відомство належить Володимиру Зеленському. За словами голови держави, у перспективі Центр може стати міжнародним хабом зі збору та аналізу інформації для організації безпеки України та її партнерів.