Венедіктова підписала підозру братові глави ОАСК Вовка

Венедіктова, Ірина Венедіктова, генпрокурор, офіс генпрокуратура
Фото: slovoidilo | Ірина Венедіктова

Брата глови ОАСК разом зі спільником сьогодні затримали на хабарі суддям Окружного адміністративного суду.

Генпрокурор Ірина Венедіктова підписала підозру братові глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, повідомлення про підозру підписано і ще одному адвокату, якого НАБУ затримало при отриманні хабара для його передачі суддям адмінсуду.

"Буквально годину тому я підписала повідомлення про підозру двом горе-ділкам, які називають себе адвокатами. Вони надавали, як їм здавалося, адвокатські послуги, однак на думку детективів НАБУ і прокурорів САП, з якими я повністю згодна, така правова допомога — пряма дорога на лаву підсудних", — пише Венедіктова.

Нагадаємо, правоохоронці затримали двох адвокатів у справі про передачу хабара суддям Окружного адміністративного суду Києва. Згідно з повідомленням, адвокати стали посередниками, які повинні були передати грошові засобам суддям ОАСК, проте їх спіймали "на гарячому".

За даними слідства, юристи обіцяли за 100 тисяч доларів домовитися з одним із суддів ОАСК про потрібне вирішення за позовом субʼєкта господарювання. Один з адвокатів нібито виявився родичем глави Окружного суду.

Детективи виявили документи на імʼя глави ОАСК Павла Вовка та його близького родича, цінні предмети (імовірно, антикваріат) і великий запас готівки у різній валюті: понад 3,7 мільйонів доларів США, 840 тисяч євро, 20 тисяч фунтів, 230 тисяч гривень і 100 шекелів.

Раніше писали, що в отриманні хабара 100 тисяч доларів викрили брата головного судді ОАСК. За інформацією ЗМІ, гроші повинні були передати самому Павлу Вовку.

Керівництво ОАСК на чолі з Павлом Вовком підозрюють у багатьох правопорушеннях, зокрема, у спробі узурпації судової влади і неправомірних рішеннях на користь бізнесменів та політичних діячів. Як докази НАБУ оприлюднило записи розмов суддів ОАСК.

Сам Павло Вовк прокоментував нове розслідування НАБУ і заявив, що у ньому "немає правових підстав". Він підтвердив, що детективи провели обшуки в приміщенні ОАСК, але нібито вилучили лише незакінчену справу.

"Мені, безсумнівно, шкода, що серед затриманих адвокатів називають імʼя мого брата. Його, очевидно, просто використовують як "витратний матеріал" для зведення особистих рахунків", — висловився Вовк у Facebook.