У Зеленського відхрестилися від слів Мендель про "українську російську" мову (відео)

тимошенко, кирило тимошенко, офіс президента, офіс Зеленського
Фото: скриншот | Юлія Мендель

Заступник глави ОП запевняє, що вони "не піднімають мовне питання", а слова секретаря президента є її особистою думкою.

Заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що висловлювання прес-секретаря президента України Юлії Мендель про "українську російську мову" — її особиста думка. Про це він повідомив в інтерв'ю Радіо НВ.

У Зеленського кажуть, що "не піднімають мовне питання".

"Ми, навпаки, не піднімаємо мовне питання. Я думаю, що ця особлива думка прес-секретаря президента і міністра внутрішніх справ про те, що немає монополії на російську мову в одній країні", — говорить Тимошенко.

Нагадаємо, раніше прес-секретар президента України Володимира Зеленського Юлія Мендель в ефірі телеканалу "Дім" заявила, що в Україні є "українська російська" мова. За її словами, українцям необхідно "демонополізувати російську мову", оскільки Росії вона не належить. Крім того, висловлювання прес-секретаря Зеленського спровокували запеклі баталії у Мережі.

Юлія Мендель каже, що "мова — це символ сучасної України" і відповівши, що окремі політики мовне питання "відверто використовують для організації спекуляцій і конфліктів, особливо в гонитві за виборцями на найближчих виборах".

Крім того, глава МВС Арсен Аваков назвав себе "російськомовним українським націоналістом" і вважає, що українці повинні вітати "розвиток нашої російської мови", якою говорять мільйони жителів України. За його словами, українська мова повинна бути єдиною державною, але "російська, кримськотатарська, румунська, угорська, болгарська та інші мови, які живуть в Україні — мови спілкування і культури, сімейної спадщини, частина багатої української культурної аури".