До викрадення Чауса нібито причетні українські спецслужби (фото)

Микола Чаус, суддя, Кишинів, викрадення, спецслужби
Фото: Espreso.TV | Микола Чаус

Викрадачами, за даними журналістів, є 10 громадян України, деякі з яких — співробітники спецслужб. Але свою причетність вони заперечують.

Журналісти-розслідувачі з України і Молдови отримали доступ до паспортних даних десяти осіб, яких правоохоронці Молдови нібито перевіряють на причетність до викрадення судді Миколи Чауса.

Експерти Слідство.Інфо і RISE Moldova стверджують, що всі ці люди — громадяни України, до того ж, частина з них — співробітники спецслужб.

У розслідуванні стверджується, що 24 березня україно-молдовський кордон перетнули Едуард Ставицький та Юрій Коваленко. Журналісти заявляють, що вони нібито пов'язані з українською розвідкою.

Коваленко підтвердив журналістам, що був у Молдові в цей період, проте, як мету візиту, так і свою причетність до ГУР він обговорювати відмовився.

Чаус, викрадення, Молдова, Юрій Коваленко,
Юрій Коваленко

Розслідувачі не знайшли чоловіка на ім'я Едуард Ставицький, однак припускають, що його фотографія у закордонному паспорті схожа на знімок у паспорті киянина Андрія Куценко.

У бесіді з журналістами Куценко заперечив, що працює у розвідці, після додаткових питань перервав розмову.

Чаус, викрадення, Молдова, Андрій Куценко
Андрій Куценко

Прикордонники Молдови надали журналістам відео з пункту пропуску, на якому видно чоловіків, схожих на Коваленка і Куценка. У день викрадення Чауса (3 квітня) вони покинули територію Молдови.

Андрій Куценко, Юрій Коваленко, пункт пропуску, Молдова
Відео з пункту пропуску

Також у правоохоронців Молдови є інформація про Олександра Костенюка, який до 2018 року працював у карному розшуку львівської поліції, зараз володіє детективним агентством. Однак Костенюк запевнив журналістів, що не знайомий ні з Куценком, ні з Коваленком, а до викрадення Чауса стосунку не має.

Чаус, викрадення, Молдова, Олександр Костенюк
Олександр Костенюк

Крім того, у розслідуванні йдеться про колишнього інструктора окремого загону спецпризначення Нацгвардії Михайла Булегу, який підтвердив, що був "пару днів" у Молдові, приїхав у цю країну на відпочинок, проте не зміг назвати назву готелю, в якому жив.

До того ж, кордон він перетнув у тому самому пункті пропуску, що і Куценко з Коваленко з інтервалом у дві години. Викрадення Чауса цього самого дня Булега назвав "збігом".

Чаус, викрадення, Молдова, Михайло Булега
Михайло Булега

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна не причетна до нинішньої ситуації з екс-суддею Миколою Чаусом. На думку Кулеби, якісь "сили" нібито намагаються посварити нашу країну з Молдовою.

Зі свого боку, глава МВС Молдови Павло Войко заявив, що українського суддю-утікача Миколу Чауса викрали іноземці, один з яких затриманий. Решта, за його словами, вже покинули територію країни, виїхавши в Україну.

Нагадаємо, 3 квітня адвокат Чауса Ростислав Кравець, посилаючись на дружину судді-утікача повідомив, що Миколу Чауса викрали в Кишиневі.

4 квітня в мережі з'явилися фото Чауса з шапкою на очах і перебинтованою рукою.