Україна "непоправно ослабне" після запуску "Північного потоку-2", — Резніков

Олексій Резніков, віце-прем'єр, стаття, північний потік — 2, газопровід в обхід України
Фото: zn.ua | Олексій Резніков

Віце-прем'єр побоюється, що після запуску "Північного потоку-2" Росія зможе відключити Україні газ.

Українці дуже здивовані будівництвом трубопроводу "Північний потік-2", оскільки, на відміну від нападу на Крим, його запуск матиме цілком передбачувані наслідки для національної безпеки країни. Про це в своїй статті для Wall Street Journal написав віце прем'єр-міністр — міністр із питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

"Україна буде непоправно ослаблена, як тільки Росія отримає нове пряме газове сполучення з Німеччиною. Оскільки трубопроводи Nord Stream 1 і Turk Stream вже введені в експлуатацію, Nord Stream 2 завершить оточення України, Польщі та країн Балтії, відокремивши нашу енергетичну безпеку від Західної Європи", — написав чиновник.

Міністр зазначив, що раніше Росія вже намагалася залякати Україну, погрожуючи відключенням газу, і востаннє подібне траплялося в червні 2014 року. Однак, написав Резніков, Кремль завжди був змушений дотримуватися обережності, оскільки значна частина "блакитного палива" поставлялася в Євросоюз із української території.

Якщо "Північний потік-2" буде побудований, це міркування не матиме сили", — зазначив віце-прем'єр.

Резніков написав, що "в Кремлі знову й знову демонструють свою готовність використовувати торгівлю енергоресурсами для просування геополітичних амбіцій".

"Було б нерозумно, якщо не нерозважливо, з боку Європи збільшувати свою залежність від "Газпрому", російської державної енергетичної компанії, і давати Москві прямий контроль над тим, в які країни постачають газ, а які можна відключити", — заявив член українського Кабміну у статті.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції США нібито підготувало два пакети санкцій проти газопроводу "Північний потік-2", який будує Росія в Балтійському морі.

Нагадаємо, глава Державного департаменту США Ентоні Блінкен закликав бізнес не допомагати Росії в будівництві газопроводу "Північний потік-2" і пригрозив санкціями всім, хто співпрацюватиме з проектом. Як заявив американський політик, мета цієї затії — розділити Європейський союз і послабити його енергетичну безпеку. Ентоні Блінкен також навів слова президента Джо Байдена про те, що "Північний потік-2" стане поганою угодою для Німеччини та інших країн Європи.

Нещодавно стало відомо, що завершення будівництва газопроводу в територіальних водах Данії відклали на півроку. Якщо раніше роботи планували закінчити в квітні, то тепер Морське управління називає остаточним терміном вересень 2021 року. Інформацію підтвердили представники компанії Nord Stream 2 AG. Трубопровід від острова Бронхольд до акваторії Німеччини прокладатимуть суду "Академік Черський" і "Фортуна".