"Захист російськомовних" може стати для Росії приводом для активізації агресії, — Таран

таран, міноборони, заяву, росія, фото
Фото: mil.gov.ua

Стратегічною метою РФ, як вважає міністр оборони, є повернення України під свій контроль.

Росія готова до відновлення активної агресії проти України. Приводом для неї може стати спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту або звинувачення України в порушенні прав російськомовних або "новонавернених" громадян РФ. Про це йдеться в заяві міністра оборони України Андрія Тарана.

Для прикриття цих дій "російські пропагандисти розганяють страшилки про нібито агресивні наміри України і підготовці до якогось наступу". "Відео ешелонів військової техніки Російської Федерації, що рухаються в напрямку державного кордону, мають посіяти паніку серед населення України, залякати світове співтовариство", — вважає міністр.

За його словами, цілями нарощування РФ військової присутності поблизу кордону України і на тимчасово окупованій території Криму можуть бути посилення тиску на Україну з метою примусу до поступок в переговорному процесі.

Таран припускає, що демонструючи військову силу, РФ хоче показати провідним державам Заходу готовність до застосування збройної сили щодо України. "Його Росія розглядає остаточним засобом досягнення своїх стратегічних цілей, якщо інші виявляться неефективними", — упевнений міністр. Стратегічною ж метою РФ він вважає повернення України під свій контроль.

Щоб реалізація агресивних планів Росії стала неможливою, вважає Таран, необхідно прискорення виконання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо членства України в Альянсі. "Головним елементом продовження цього процесу ми бачимо отримання Плану дій щодо членства в Альянсі цього року", — заявив міністр оборони.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройними силами України Руслан Хомчак заявив, що загострення ситуації навколо ОРДЛО — провокація Росії.

Росія накопичує війська під кордоном з Україною. Розслідувачі показали, як виглядає військова база під Воронежем з супутника. А на кримському мосту помітили велику колону техніки і артилерії.