Відсторонений Тупицький отримав понад 300 тис. гривень зарплати за березень, — документ

Олександр Тупицький, Олександр Касмінін, КСУ, Суддя, Зарплата
Фото: пресс-служба КСУ | Олександр Тупицький

Зарплата відстороненого голови КСУ вказана як суддівська винагорода з вирахуванням податків і зборів.

Колишні судді Конституційного Суду України Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, яких президент України Володимир Зеленський відсторонив своїми указами від займаних посад, отримали по понад 300 тис. гривень зарплати за березень 2021 року.

Про це йдеться у відповіді КСУ на запит українських Новин.

Зокрема, Тупицький у березні отримав понад 349 тис. гривень суддівської винагороди, а Касмінін — понад 317 тис. гривень.

"З огляду на відрахування із заробітної плати податків і зборів, загальна сума винагороди судді за березень 2021 року, яку отримав голова Конституційного суду України Тупицький А.М. становить 349 058, 88 грн., відповідно сума винагороди судді Конституційного Суду України Касмініна А.В. — 317 331, 74 грн.", — йдеться в тексті документу.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський скасував указ Януковича, який призначав Олександра Тупицького головою КСУ.

Група народних депутатів оскаржила в Конституційному суді конституційність указів президента України Володимира Зеленського про звільнення голови КСУ Олександра Тупицького і ще одного судді цього суду Олександра Касмініна.

Згідно з оновленою декларацією про свої доходи за 2020 рік, у минулому році Тупицький на посаді голови КСУ заробив 3 715 035 гривень зарплати. Середня заробітна плата глави становила майже 310 тисяч гривень на місяць. Крім цього, він отримав 5% від депозиту зі свого банківського рахунку. 10 320 гривень Тупицький виплатили як допомогу при народженні дитини. Більше ніяких доходів суддя не вказував.

Фокус зібрав усе, що відомо про голову КСУ Тупицького, в окремому матеріалі.