Ліквідація ОАСК: суддя Вовк розповів, що думає про законопроект Зеленського

Павло Вовк, ОАСК, ліквідація ОАСК, законопроект Зеленського, офіс президента
Фото: Скриншот | Павло Вовк

Президент, на думку глави ОАСК, піддався на "маніпуляції активістів", які нібито за іноземні гроші "зображають із себе громадянське суспільство".

Глава Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк відреагував на поданий до Верховної Ради президентом України Володимиром Зеленським законопроект "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва". На своїй сторінці у Facebook Вовк написав, що глава держави "піддався на маніпуляції окремих" активістів "і за сумісництвом агентів іноземного впливу".

"Шість років суд знаходиться під тиском, працює в атмосфері постійних негативних інформаційних компаній та провокацій. Тому до цієї новини я ставлюся спокійно", — зазначив він.

За словами Вовка, система адміністративних судів вже проходила через реформи, тому "нехай тепер парламент визначається відповідно до регламентних процедур".

При цьому, на його погляд, державою "все більше керують посольства та їхні поплічники, що зображують із себе за іноземні гроші громадянське суспільство".

Вовк наголосив, що нібито ліквідований ОАСК продовжить роботу у звичайному режимі. Водночас він подякував читачам "за підтримку".

Як повідомлялося раніше, Зеленський вніс до Верховної Ради проект закону "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва" (ОАСК), документ позначений як невідкладний.

В Офісі президента зазначили, що "довіру до нього втрачено".

За словами самого Зеленського, він подав цей проект закону, щоб покінчити з "сейфами, набитими мільйонами готівки, у пов'язаних з керівництвом суду осіб". Він зазначив, що буде ліквідований суд, "одним рішенням якого може бути поставлений хрест на будь-якому рішенні держави, будь-якій реформі".

НАБУ звинувачує керівництво ОАСК, зокрема, його главу Павла Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в Україні та неправосудних рішеннях на користь політичних еліт і бізнесменів. Як докази правопорушень агентство публікувало записи розмов суддів ОАСК. Фокус докладно розповідав, як розвивалася ця історія.

У серпні 2020 року НАБУ оголосило в розшук сімох фігурантів справи про "плівки Вовка": глави ОАСК Павла Вовка, його заступника, трьох суддів ОАСК і двох колишніх членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Їх підозрюють у діях, які мали на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над ВККС, Вищою радою правосуддя та у створенні штучних перешкод в їх роботі.