У США можуть розглянути розміщення військ НАТО в Україні, — екс-заступник генсека Альянсу

військова база нато в Україні, натовська база, війська сша в Україні
Фото: Staff Sgt. Corinna Baltos | Танки Abrams M1A2 в Німеччині

Незважаючи на відсутність консенсусу всередині Альянсу, стверджує чиновник, Штатам варто розглянути такий варіант підтримки нашої країни.

Американський дипломат, і колишній заступник генсека НАТО Александр Вершбоу вважає, що Адміністрація Сполучених штатів може розглянути можливість постійної присутності на українських полігонах. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Гордон".

За словами Вершбоу, в США і НАТО немає спільної думки щодо введення військ на територію України, але таку можливість він рекомендує розглянути адміністрації Джо Байдена. У деяких своїх публікаціях для Atlantic Council він рекомендував розміщення військ на одному з полігонів. Але імовірніша непряма підтримка Сполучених Штатів.

"Щоб росіяни могли бачити, що в НАТО прихильні до безпеки України та її майбутньої інтеграції. Деякі з моїх колег запропонували присутність в Одеському порту, щоб була якась спільна військово-морська координація на постійній основі", — заявив дипломат.

При цьому посол зазначає, що йти воювати країни-члени НАТО за Україну зовсім не готові. І він не може сказати, коли Україна стане членом НАТО. Але Альянс повинен сказати нашій країні, чи є перспективи вступити в блок до 2030 року.

Нагадаємо, Росія перекидає 15 кораблів з Каспійського моря в Чорне для проведення навчань. У відповідь на це, США направлять два військові кораблі в акваторію Чорного моря.

РНБО готує спеціальне рішення щодо вступу України в НАТО. Для цього у країни є всі ресурси, але потрібна політична воля членів Альянсу. Раніше глава військового комітету НАТО сер Піч зустрівся з головнокомандувачем ЗСУ.

У російському МЗС вже заявили, що вступ України в НАТО загрожує "незворотними наслідками".