Росія біля кордонів України та Криму накопичить понад 150 тис. військових, — міністр оборони

Російський солдат, армія Росії, стягування військ, військові
Фото: Euronews | Армія РФ

На окупованому півострові, розповів Таран, відбувається стягування військ, кораблів та авіації. А власне територію нібито готують до розміщення ядерної зброї.

У середу, 14 квітня, відбулося засідання підкомітету Європейського парламенту з питань безпеки й оборони, під час якого перед європейськими депутатами виступив міністр оборони України Андрій Таран. Трансляція цієї зустрічі доступна на офіційному сайті Європарламенту.

Так, під час свого виступу він розповів про те, що східний сусід стягує значну кількість бійців біля східного кордону нашої країни і в окупованому півострові.

"Зібрані дані дозволяють нам визнати підготовку, що триває, до наближення до наших кордонів додаткових підрозділів із континентальної Росії. З додатковим контингентом загальна чисельність російських військ, сконцентрованих біля українських кордонів у цьому напрямку, досягне 56 батальйонних тактичних груп зі 110 тис. військових", — зазначив він.

Чиновник також розповів, що на територію анексованого півострова нібито стягнули майже 42 тисячі військовослужбовців. З цього випливає, що загальна кількість російських військових біля Донбасу та на окупованому півострові складе приблизно 152 тисячі осіб.

"Ми розглядаємо ці дії як реальну загрозу нашій національній безпеці. На наш погляд, Росія готує наступальні дії, і Крим стає можливим фронтом", — сказав Таран.

За словами міністра, країна-агресор у широкому сенсі продовжує збільшувати свої бойові можливості в Європі. Крім того, міністр оборони підкреслив, що в РФ відбувається стягування військ у районі Калінінграда.

Для чого Росії стягування військ на кордоні з Україною і в Криму?

Під час виступу український міністр поділився чотирма можливими цілями, які переслідує Кремль, концентруючи армію біля кордону та в Криму.

Так, за його словами, стягування військ може:

  1. Говорити про те, що готується військова операція у напрямку з півострова, щоб розібратися з проблемою водопостачання.
  2. Закінчитися провокацією, схожою на ту, яка сталася в Грузії в 2008 році. Унаслідок — Москва звинуватить Київ у "порушенні режиму тиші" і почне повномасштабні військові дії на території Донбасу.
  3. Бути демонстрацією сили з метою посилити тиск, загальмувати реформи в країні та прогрес у питанні євроатлантичної інтеграції.
  4. Бути реакцією Кремля на навчання Defender Europe 2021 і підготовкою до навчань "Захід-2021".

"Беручи до уваги всі ці припущення, ми не можемо заперечити, що російські окупаційні сили в Криму або поблизу наших кордонів можуть вдатися до серйозних провокацій протягом цього року", — зазначив Андрій Таран.

Стягування військ Росією блокує важливі міжнародні торговельні шляхи в Чорному й Азовському морях

Також під час засідання міністр оборони заявив, що стягування військ агресором сильно обмежує функціонування української інфраструктури в регіонах Чорного й Азовського морів і блокує торговельні шляхи в міжнародних водах, через що всі країни в регіоні несуть економічні втрати.

"Фактично, з 2008 року Кремль значно посилював свою політику та дії, спрямовані на те, щоб взяти під російський контроль весь регіон Чорного моря. Агресивні дії Росії змінили масштаб загроз та призвели до порушення балансу сил", — стверджує Таран.

За його словами, українська сторона фіксує перекидання на окуповану територію і регіон Чорного моря нових кораблів та одиниць воєнної техніки.

"Ми також уважно слідкуємо за можливим збільшенням російського Чорноморського флоту танкодесантними кораблями, а також бойовими човнами. Якщо вони прийдуть із Середземного і Каспійського морів (а вони вже прийшли з Каспійського моря, і вже зараз розміщені в Азовському морі), російські війська з цими додатковими кораблями потенційно здатні здійснювати значні десантні операції", — підкреслив глава Міноборони.

Росія, запевняє він, збільшила чисельність повітряної техніки на півострові, розмістивши там всі типи авіації.

"Інфраструктура Криму готується до потенційного збереження ядерної зброї. Принциповим питанням є те, що власне присутність ядерних боєприпасів на півострові може розпалити низку складних політичних, юридичних і моральних проблем", — зазначив він.

За словами Тарана, в разі, якщо РФ все ж перекине ядерну зброю в Крим — це порушить Договір про нерозповсюдження ядерної зброї.

"У цьому контексті, від імені міністерства, я прошу всіх наших партнерів, всі європейські країни подвоїти вашу пильність і багатоцільове стримування, щоб міцно тримати Росію в рамках міжнародного права", — резюмував він.

Міністр оборони поінформував, що протягом 2021 року Україна під час бойових дії втратила 28 бійців. Ще 68 були поранені.

Нагадаємо, 14 квітня в Радбезі РФ заявили про те, що наша країна за підтримки США нібито може організувати провокації, які завершаться загибеллю її ж військовослужбовців, щоб на підставі цього почати наступ на Крим. Напередодні секретар РНБО України заявив, що Київ прагне розвʼязати конфлікт дипломатичними шляхами, а інформація про "військові сценарії України" є частиною пропаганди РФ.

Перед цим, 12 квітня, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до можливого вторгнення Росії, оскільки "ми знаходимося на своїй землі" і території.