Не варто чекати, що Байден захистить Україну від "досвідченого дзюдоїста" Путіна, — Клімкін

Павло Клімкін, екс-глава МЗС, російська агресія, ескалація
Фото: КоммерсантЪ | Павло Клімкін

На думку екс-глави МЗС, зараз саме той момент, коли Україна повинна перевірити власну готовність відбити напад із боку Росії.

Президент США Джо Байден почав розмовляти з президентом РФ Володимиром Путіним мовою сили і чітко дав тому зрозуміти, ким він його вважає. Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

За його словами, глава Білого дому також чітко артикулював, що "демократії перемагають авторитарні режими".

"Для таких людей, як Байден, — це справа життя, то, за що він боровся і буде боротися далі. Але й точно не потрібно тепер, склавши руки, чекати, що Байден нас захистить. Захищають тільки тих, хто готовий захищатися сам. А Путін, як дзюдоїст із досвідом, використовуватиме кожну можливість нанести удар", — заявив політик.

Свою думку Клімкін аргументував тим, що "сам займався самбо і дзюдо".

Зараз, вважає екс-глава МЗС, необхідно перевірити готовність України на відображення масштабних провокацій або нападу з боку РФ, а також пояснити кожному громадянину їх роль і місце в разі розвитку такого сценарію.

"Поки цього не буде, хто повірить у нашу здатність протистояти подальшій агресії? Дуже хочеться, щоб ми готувалися до можливого нападу так, як "справляємося" з коронавірусом. Росія наш бардак не пропустить", — зазначив Клімкін.

Раніше Клімкін заявив, що агресивні дії РФ активізувалися через США, коронавірус і бажання підготувати ґрунт для майбутніх провокацій.

Також, на його погляд, ескалація з боку РФ полягає в її прагненні завоювати "кращі позиції в торгівлі з новою адміністрацією США". За його словами, Кремль не може чинити тиск із позиції сили безпосередньо на США, тому змушений "тиснути" на партнерів Сполучених Штатів, насамперед — на Україну.

Слід зазначити також, що нещодавно президенти США й України вперше поговорили з того моменту, як Байден обійняв посаду.

Як повідомили в прес-службі Білого дому, під час розмови президент Байден підтвердив, що США незмінно підтримують суверенітет і територіальну цілісність України перед обличчям тривалої агресії Росії на Донбасі та в Криму. Він також сказав, що "дуже вірить в Україну".