"Слуга народу" оголосила про перемогу Вірастюка на 87 окрузі за уточненими даними комісії

Василь Вірастюк
Кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк

Незважаючи на судові процеси, ОВК не врахувала "зниклі" бюлетені за кандидата Олександра Шевченка на окрузі №87.

Василь Вірастюк переміг на довиборах до Верховної Ради в Івано-Франківській області за уточненими результатами окружної комісії. Про це прес-служба партії "Слуга народу" повідомила на офіційному сайті 15 квітня.

Згідно з уточненим протоколом про підсумки голосування на окрузі №87, Василь Вірастюк отримав 15 536 голосів. На другому місці опинився Олександр Шевченко з партії "За майбутнє", за якого проголосували 15 114 осіб — розрив між фаворитами склав 422 голоси. Трійку лідерів замкнув Руслан Кошулинський зі "Свободи" з 14 311 голосами.

Вибори, 87 округ
Результати виборів на окрузі №87 (уточнені)
Фото: ОПОРА

За даними громадського руху "ОПОРА", 14 квітня окружна виборча комісія провела засідання та обговорила сім ділянок, щодо яких почалися судові процеси. У підсумку в уточнений протокол додали результати з п'яти ділянок, розташованих у Маняві, Микуличині, Парище та Монастирчанах, де зафіксували зникнення бюлетенів на користь кандидата партії "За майбутнє".

"За вказаними ділянками в уточнений протокол увійдуть саме ті цифри, які встановила ОВК і які були відображені в протоколі засідання комісії ОВК (не враховано кількість "зниклих" бюлетенів). За таких умов є підстави очікувати, що сторона кандидата Шевченка знову оскаржить такі рішення і дії ОВК", — пишуть представники руху.

Раніше стало відомо, що окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення про перерахунок голосів на кількох дільницях в Івано-Франківській області. Судовий процес відбувся після того, як Олександр Шевченко подав низку позовів.

Писали також, що Івано-Франківська облрада вимагає перевиборів на окрузі №87, на якому переміг Василь Вірастюк. Таке рішення підтримали 55 з 84 депутатів.

В Івано-Франківській області ОВК визнала недійсними вибори на ділянці, де переміг Олександр Шевченко. Члени комісії після повторного перерахунку виявили, що у виписку з реєстру незаконно внесли 30 виборців.