Український суд заарештував 12 російських літаків, що літали в Крим

Крим, Сімферополь, прокуратура, суд, літаки, арешт,
Фото: РИА Новости | Аеропорт "Сімферополь"

Під арешт потрапили авіалайнери "Boeing" і "Airbus", які здійснювали рейси до Сімферополя.

В Україні суд наклав арешт на 12 літаків російської авіакомпанії, які здійснювали пасажирські польоти до Криму.

Як інформує у Facebook пресслужба прокуратури АРК і Севастополя, розслідуванням встановлено, що однією з російських авіакомпаній з 2019 року незаконно використовувалися 12 пасажирських авіалайнерів "Boeing" і "Airbus".

"Процесуальним керівництвом прокуратури автономії судом накладено арешт на 12 літаків російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів з/в закритий Україною пункт пропуску "Сімферополь-авіа", що розташований на тимчасово окупованій території АР Крим", — сказано в повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що здійснення перельотів іноземними авіакомпаніями в анексований Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права.

"Ці дії підривають суверенітет України, а також порушують законодавство, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів і капітанів повітряних суден", — заявили у відомстві.

У прокуратурі нагадали, що раніше подібний захід застосували до 199 літаків.

Повідомлення прокуратури АРК і Севастополя

Нагадаємо, що у вересні минулого року Херсонський міський суд заарештував 65 літаків деяких російських авіакомпаній — порушників порядку в'їзду і виїзду з анексованого Криму. Було встановлено близько 40 авіакомпаній РФ, що здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення в Крим.

У листопаді 2020-го за клопотаннями прокуратури АР Крим та м.Севастополя суд прийняв рішення про арешт ще 44 літаків російських авіакомпаній.

У грудні прокуратура Криму і Севастополя повідомила, що від їхнього імені суд прийняв рішення про арешт 32 судів, які в обхід українського законодавства прибували в порти окупованого півострова.