"Хотів би чути конкретику", — Зеленський і Макрон обговорили вступ України в НАТО

Володимир Зеленський, Франція, Макрон, Меркель, Зеленський Макрон
Фото: скріншот | Зеленський на брифінгу

За словами президента України, відповідний документ вже розроблений і підписаний кількома країнами.

Зеленський і Макрон у п'ятницю, 16 квітня, провели зустріч на Єлисейських полях. До неї за допомогою відеозв'язку підключилася канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Після переговорів, глава нашої країни виступив на брифінгу, де розповів деталі переговорів.

"Ми зробили декларацію, яку ми ухвалюємо з країнами-партнерами, країнами-членами Європейського Союзу, в якій та чи інша країна підписує з нами декларацію, якщо вона підтримує Україну в прагненні бути членом Європейського Союзу. Скажу вам відверто, що кілька країн вже підписали цю декларацію. Є країни, які знайомляться зараз із цією декларацією. Я розповів деталі цієї декларації, я запропонував Франції також підтримати Україну", — розповів він.

Зеленський передав Макрону відповідний документ, а останній пообіцяв дати відповідь найближчим часом.

Зеленський і Макрон на зустрічі обговорили вступ України в НАТО

Під час брифінгу гарант розповів, що обговорив із президентом Франції наш можливий вступ у НАТО.

"Щодо Франції й президента Макрона. У цілому, ми відчуваємо підтримку України в питанні плану дій щодо членства (ПДЧ) й отримання членства в НАТО в майбутньому. Я хотів би чути конкретику коли це може статися. Ми розуміємо, що це залежить не тільки від Франції. Хоча я вважаю, що Франція грає велику роль у вирішенні цього питання", — зазначив він.

Також гарант розповів, що в червні відбудеться саміт НАТО, під час якого й стане зрозуміло, хто підтримує надання нам ПДЧ і подальше приєднання до Альянсу.

Зеленський на зустрічі з Макроном обговорив зустріч лідерів Нормандської четвірки

Під час зустрічі Зеленського і Макрона порушувалося питання про нову зустріч у Нормандському форматі. За словами українського лідера, 19 квітня має відбутися засідання радників лідерів України, Франції, Німеччини та РФ для обговорення низки питань.

"Вважаю, що важливо: ми наближаємося до наступного засідання N4. Вважаю, що воно можливе. 19-го числа цього місяця буде засідання радників лідерів Нормандської четвірки, буде обговорюватися низка питань. Перш за все, будуть обговорюватися кластери, це те, про що ми говорили кілька місяців тому, що будуть зроблені німецько-французькою стороною кластери, зараз із доповненнями України, розглядається також РФ", — розповів він.

За його словами, всі 4 країни підготують пропозиції і доповнення до цих кластерів.

Зеленський і Макрон — брифінг президента України в Парижі

Зазначимо, з офіційним візитом до Франції наш лідер прибув 16 березня. Зеленський, Макрон і Меркель зустрічалися на тлі зростання напруженості на Донбасі, в окупованому Криму та в акваторії Чорного моря. РФ посилює ескалацію конфлікту і стягує до наших кордонів.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський 12 квітня надіслав запит російській стороні про переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, однак відповіді на це поки не надійшло.