Порошенко обігнав Зеленського в дослідженні "Ідеальний лідер для України", — Fama

Зеленський, Порошенко, соцопитування, Порошенко обігнав Зеленського, свіжий соцопитування, останні рейтинги
Фото: коллаж Фокус | Зеленський і Порошенко

У ТОП-10 історичних особистостей, які відповідають образу "ідеального політика" для українців, опинилися Богдан Хмельницький, Пьотр І, Іосіф Сталін і Степан Бандера.

Народний депутат фракції "Європейська солідарність" Петро Порошенко обійшов президента Володимира Зеленського в дослідженні "Ідеальний лідер для України" агентства Fama.

Так, близько 17% учасників дослідження заявили, що серед сучасних політиків і відомих діячів саме Порошенко відповідає "образу ідеального політика". Про Зеленського ж так відгукнулися 15% респондентів.

На третьому місці опинився нардеп фракції ОПЗЖ Юрій Бойко з 11%, на четвертому — парламентарій від "Батьківщини" Юлія Тимошенко з 8%. П'ятірку лідерів закриває глава партії "Сила і честь" Ігор Смешко з 5%.

27% опитаних відповіли, що, на їхню думку, серед представлених в Україні політиків немає тих, кого можна було б назвати "ідеальним політиком", а 36% "не змогли відповісти однозначно".

37% респондентів назвали як мінімум одного політика.

порошенко обігнав Зеленського, соцопитування, ідеальний політик для України, соціісследованіе
Рейтинг "Ідеальних політиків для українців"
Фото: "Буквы"

Також респондентам запропонували назвати історичних особистостей або персонажів книг, які відповідають їх образу ідеального політика.

У ТОП-10 "ідеальних історичних особистостей" увійшли:

  1. Богдан Хмельницький;
  2. Тарас Шевченко;
  3. В'ячеслав Чорновіл;
  4. Михайло Грушевський;
  5. Іосіф Сталін;
  6. Ангела Меркель;
  7. Пьотр Перший;
  8. Іван Мазепа;
  9. Ярослав Мудрий;
  10. Степан Бандера.
топ-10, історичні особистості, персонажі, бандера, сталін, Чорновола, хмельницький, рейтинг
ТОП-10 історичних особистостей для українців
Фото: скриншот

Примітно, що 51% учасників опитування не змогли відповісти на це питання.

Дослідження проводилося в партнерстві з Центром "Ейдос" та за фінансової підтримки Konrad Adenauer Stiftung Ukraine. Збір первинних даних проходив 3-9 лютого 2021 року методом face-to-face (особисті інтерв'ю). Всього було опитано 2 тис. громадян України віком від 18 років. Була застосована багатоступенева пропорційна стратифікаційна вибірка з використанням маршрутного методу і квотуванням на останньому щаблі. Квотування здійснювали за такими соціально-демографічними характеристиками, як вік і стать.

Нагадаємо, згідно з результатами соцопитування, проведеного групою "Рейтинг" наприкінці березня, лідерами за рівнем довіри серед українських політиків є президент України Володимир Зеленський, мер Києва Віталій Кличко і спікер ВРУ Дмитро Разумков. При цьому рейтинг недовіри найбільший у Петра Порошенка, Віктора Медведчука та Арсенія Яценюка.

Опитування від "Рейтингу", проведене на початку квітня, показало, що підтримка партії "Слуга народу" зросла на 2%.