Україна домовилася з Єврокомісією про сумісність COVID-паспортів

COVID-паспорт, Україна, ЄС, домовленість, туристи, подорожі,
Фото: Zaxid.net | COVID-паспорт

Ця домовленість дозволить українцям подорожувати європейськими країнами.

Україна домовилася з Єврокомісією про сумісність українського та європейського COVID-паспортів.

Як повідомив у Facebook прем'єр-міністр Денис Шмигаль, домовленості були досягнуті на зустрічі віце-прем'єр-міністрині Ольгою Стефанишиною з віце-президенткою Єврокомісії Вірою Юровою.

За словами Шмигаля, сумісність українського та європейського сертифіката дозволить українцям безперешкодно подорожувати країнами ЄС.

У цифровому паспорті буде підтвердження того, що людина вакцинувалася від COVID-19, перехворіла ним, а також здала тести.

Повідомлення Дениса Шмигаля

Раніше повідомлялося, що країни Євросоюзу домовилися про введення COVID-паспортів для туристів. Паспорти дозволять вакцинованим, тим, хто видужав від COVID-19 або людям із негативними результатами тестів легше подорожувати по ЄС, де обмеження на пересування серйозно позначилися на сфери подорожей і туризму вже більше року.

Також відомо, що уряд Великобританії планує провести тестування системи COVID-паспортів під час проведення масових заходів. Люди, які пройшли вакцинацію, й отримали відповідний документ — паспорт вакцинації, зможуть першими відвідати футбольні матчі та нічні клуби.

Наприкінці березня Верховна Рада ухвалила в другому читанні проект закону №4355, який прирівнює цифрові паспорти в додатку "Дія" до їх пластикового, або паперового аналогу.