"Потрібно зібрати світлі голови": Зеленський хоче створити лабораторію для розробки вакцин

Володимир Зеленський, лабораторія в Україні, світлі голови, лабораторія для вакцин
Фото: Офіс президента | Володимир Зеленський

Президент заявив, що умови роботи співробітників цієї лабораторії повинні бути на рівні західних фахівців.

Президент України Володимир Зеленський під час селекторної наради, яка відбулася 19 квітня, заявив, що в Україні необхідно створити сучасну лабораторію для розробки та створення вакцин і лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

"Нам потрібно зібрати наші світлі голови і забезпечити їм умови роботи на рівні західних фахівців. Україні потрібна така лабораторія не тільки за часів цієї пандемії", — зазначив Зеленський.

За словами президента, така лабораторія може допомогти і з викликами майбутнього.

В ОП зазначили, що для створення такої лабораторії в держбюджеті було закладено 100 млн грн, а МОЗ намагається знайти шляхи вирішення цього завдання.

Також під час цієї наради обговорили питання підготовки України до Великодніх свят в умовах пандемії.

"Хоча в нас і триває вакцинація, проте скупчення людей сьогодні досі становлять загрозу. Я особисто розумію, наскільки важливе свято Пасхи, але пандемія коригує наші плани", — зазначив Зеленський.

Президент підкреслив, що в нас буде ще багато свят, під час яких можна буде зібратися разом із родиною і друзями, але цьогоріч необхідно бути розважливими.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов на початку квітня заявив, що наша країна повинна почати виробництво власної вакцини від коронавірусу. За його словами, препарати українського виробництва можуть бути дорожчими іноземних, але такий крок необхідний, оскільки це "питання національної безпеки".

З початку кампанії з вакцинації в Україні прищепили 450 647 осіб. Завершили вакцинацію, тобто отримали по 2 дози препарату, лише 5 осіб.

Головний санлікар України Віктор Ляшко заявив, що в нашій країні буде достатньо вакцини, щоб вакцинувати 50% населення вже до кінця 2021 року.