Кошкіна назвала Гетманцева "відомим знавцем мінетів"

Соня Кошкіна, Данило Гетманцев, колаж, скандал, Telegram, сварка
Фото: Колаж Фокусу | Журналістка Соня Кошкіна та народний депутат Данило Гетманцев

Журналістка і нардеп обмінялися "люб'язностями" на своїх каналах у Telegram, розмова була про нещодавні скандали за участю депутатів від "Слуги народу".

У середу, 21 квітня, журналістка Соня Кошкіна посварилася в Telegram з народним депутатом України від фракції "Слуга народу", головою комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим.

Усе почалося з того, що журналістка написала на своєму каналі про особисте ставлення до недавніх скандалів за участю представників фракції "Слуга народу" в парламенті — Євгеном Шевченком, який вирушив до Мінська на зустріч з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, і Миколою Тищенком, який, незважаючи на локдаун, влаштував вечірку на честь дня народження своєї дружини в столичному готелі Fairmont.

скріншот, Соня Кошкіна, слуга народу, микола тищенко, евгений шевченко
Фото: Скриншот

У своїй публікації вона, зокрема, піддала критиці Шевченка за те, що той у діалозі з Лукашенком заявив про нібито 36% українців, які хотіли б бачити Лукашенка президентом своєї країни. Журналістка зазначила, що на це не було жодної реакції від партії "Слуга народу".

"Спасибі, хоч не [президенту Росії Володимиру] Путіну мінет зробив. Уже добре", — зазначила вона.

Говорячи про вечірку Тищенка і про реакцію на неї представників президентської фракції, Кошкіна заявила, що політик є "недоторканним".

"Що б він не зробив, нічого йому не буде. Навіть якщо він завтра посеред сесійної зали зніме штани і демонстративно накладе купу, усі йому пробачать. Спишуть на його "специфічність", — зазначила вона.

На це була досить оперативна відповідь Данила Гетманцева на його каналі в Telegram: "Те, що Соня Кошкіна займається моралізаторством щодо поведінки Слуг народу не дивно. Дивно чому вона не знає як пишеться слово мінет" (орфографія і пунктуація автора збережені, — Фокус).

скріншот, Соня Кошкіна, слуга народу, микола тищенко, евгений шевченко, даниил гетьманців
Фото: Скриншот

Після цього Кошкіна знову написала публікацію про "слуг", однак цього разу її "метою" став Данило Гетманцев.

"Відомий знавець мінетів (згідно з його власною дефініцією), шанувальник Олександра Лукашенка і депутата СН Шевченка, який зійшов з розуму, затятий захисник ковідних вечірок Миколи Тищенка (демонстративно. У розпал локдауну), за сумісництвом — голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, 42 річний доктор юридичних наук Данило Гетманцев минулого тижня протягнув до закону про сільських старост (!) поправку, згідно з якою кандидат на посаду голови КСУ може не складати депутатський мандат. Поправка зроблена спеціально "під" Ольгу Совгирю (яка представляє Верховну Раду в Конституційному суді України і бере участь у конкурсі на посаду судді КСУ)", — написала вона.

скріншот, Соня Кошкіна, слуга народу, микола тищенко, евгений шевченко, даниил гетьманців
Фото: Скриншот

Кошкіна зазначила, що відповідно до чинного законодавства суддею не можуть призначати осіб, які "на день призначення є членом політичної партії або займаються політичною діяльністю, є обраними до органів державної влади та мають представницький мандат".

За словами журналістки, за ті 20 років, які вона в професії, їй неодноразово доводилося зустрічати "таких тимчасових правителів — нахрапистих, хамовитих, найчастіше — обмежених, які зневажають ЗМІ, але при цьому щиро вважають себе "державними діячами".

Варто зазначити, що і в Кошкіної, і в Гетманцева слово "мінет" у публікаціях було написано правильно.

Нагадаємо, що Нацполіція відкрила кримінальне провадження за фактом вечірки на честь дружини Тищенка в готелі. Перевірка проводилася за ч. 1 ст. 325 КК ("порушення санітарних вимог і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням").

Інформація про вечірку зʼявилася в ЗМІ ввечері 18 квітня. Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що вони детально вивчають усю інформацію про це торжество.

Фокус також розбирався в тому, навіщо Євген Шевченко вирушив до Мінська до президента Білорусі Олександра Лукашенка.