"Величезні втрати для агресора": Аваков перевірив підрозділи МВС у Маріуполі (відео)

Арсен Аваков, Маріуполь, МВС
Фото: Скриншот | Глава МВС України Арсен Аваков у Маріуполі

Зараз захисники України набагато краще підготовлені до атак з землі, моря і повітря, ніж у 2014 році. Тепер вони оснащені сучасною технікою і пройшли спеціальні тренування.

Міністр Арсен Аваков перевірив готовність сил Міністерства внутрішніх справ у Маріуполі, де проводиться Операція об'єднаних сил. Прес-служба опублікувала кадри робочої поїздки на офіційній сторінці у Facebook.

Глава МВС проінспектував підрозділи Нацгвардії, Національної поліції, прикордонної служби та рятувальників, які повинні ліквідувати наслідки збройного конфлікту з Росією. За Авакова, всі вони показують високий рівень підготовки на землі, в морі і в повітрі. Міністр також поспілкувався з командирами, оглянув озброєння і бойову техніку.

"Ми переживаємо непростий період ескалації, який нам запропонувала російська влада. Виходимо з того, що це не перший і не другий рік, коли ми знаходимося під таким шантажем російської шаленої собаки, яка стоїть біля наших кордонів. Виходимо з того, що ми будемо готові", — заявив Арсен Аваков.

Міністр стверджує, що підрозділи МВС України зараз знаходяться у кращому стані і значно посилили готовність порівнянно з 2014 роком. Це стосується якості оснащення, бойового досвіду і ментальної готовності. Наприклад, тепер у правоохоронців і спецназівців є швидкісні човни і обмундирування для занурення під воду, які дозволяють розмінувати морську територію.

"Хочу, щоб агресор зрозумів, напад на Україну не буде легкою прогулянкою, це будуть величезні втрати для того, хто вирішить зайти на нашу землю без нашої згоди", — підкреслив Аваков.

Окремо керівник міністерства проінспектував у Маріуполі полк Національної гвардії "АЗОВ". Його командир Денис Прокопенко запевняє, що бійці готові негайно відреагувати на будь-яку провокацію з боку Росії і не допустити повторення подій 2014 року.

Раніше Арсен Аваков розпочав інспекцію позицій МВС і заявив, що Росія стягнула до кордону України рекордну кількість військ з 2015 року. За його словами, українські підрозділи повністю готові захищати кордони у разі вторгнення.

Арсен Аваков опублікував декларацію за 2020 рік. Міністр внутрішніх справ зазначив дохід 5,4 мільйона гривень, а також колекції вин, монет і марок.