"Росіяни йдуть назад": у РФ показали, як відводять війська з окупованого Криму (відео)

Росія, Крим, військова техніка, війська, відведення військ росією, росія відводить війська, рф відводить війська 2021
Фото: скриншот | Росія заявила про початок відводу військ з Криму

У Міноборони Росії заявили, що відведення військ повинне закінчитися до 1 травня.

23 квітня Міністерство оборони Російської Федерації заявило про початок відводу військ з окупованого Криму, яких туди перекинули під виглядом "військових навчаннях". Про це з посиланням на відомство повідомило російське інформагентство "Інтерфакс".

Зазначається, що військову техніку й озброєння почали вантажити на залізничні станції, десантні кораблі і транспортні літаки. Навантаження здійснюють і військові підрозділи.

"Морським піхотинцям належить зробити перекидання в пункти постійної дислокації комбінованим способом — морським транспортом, залізничним транспортом та вчиненням маршів", — зазначили в Міноборони.

У відомстві заявили, що після "навчань" з півострова поїдуть і війська хімічного захисту Південного військового округу.

Інформагентство також опублікувало відеоролики, на яких демонструється процес відведення військ з окупованого Криму.

У Міноборони заявили, що "військові навчання", у яких нібито залучено понад 10 тисяч військовослужбовців, 1,2 тисячі одиниць техніки та озброєння і понад 40 бойових кораблів, завершилися успішно.

За словами представників відомства, відведення військ з Криму повинне закінчиться до 1 травня.

Втім, представники НАТО заявили, що взяли до відома інформацію про початок відводу військ РФ від кордону з Україною і з окупованого Криму, проте "будуть зберігати пильність", передає DW.

А голова пресслужби Держдепартаменту США Нед Прайс підкреслив, що "вони чули цю інформацію", проте чекають від Росії "конкретних дій".

Розслідувачі Conflict Inteligance Team повідомили, що, незважаючи на заяву РФ про початок відводу військ від кордону з Україною і з окупованого Криму, загроза ескалації конфлікту залишається. Вони нагадали, що у 2014 році Москва також заявляла про початок відводу військ, однак замість цього ввела їх на Донбас.

Фокус також розповідав, чому Україні не варто розслаблятися після заяви Росії про початок відводу військ.

Більше ніж просто новини