Зеленський запропонував змінити Мінські угоди і розширити Нормандський формат

Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента | Президент України Володимир Зеленський

Переговори Нормандської четвірки зайшли в глухий кут, а "оживити" їх можуть представники США, Канади і Великобританії, впевнений український лідер.

Президент України Володимир Зеленський наполягає на зміні Мінських угод і розширенні Нормандського формату для врегулювання конфлікту на Донбасі. Він пояснив свою позицію в інтерв'ю газеті Financial Times.

На думку Володимира Зеленського, переговори Нормандської четвірки (Франції, Німеччини, України та Росії) зайшли в глухий кут, тому до них повинні приєднатися інші впливові учасники: США, Великобританії та Канади. Насамперед він хоче розширити дипломатичну роль Вашингтона в обговоренні ситуації на Сході України.

Український президент звернув увагу, що переговори щодо відведення військ на 400-кілометровій лінії зіткнення тривали два роки, і висловив побоювання — на остаточну реалізацію Мінських угод може знадобитися занадто багато часу. Як підкреслив Зеленський, щодня Україна втрачає своїх захисників, за весь час війни загинуло понад 14 тисяч солдатів.

"Я беру участь в процесі, який був розроблений до мого приходу. Мінський процес повинен бути більш гнучким у цій ситуації", — зазначив Зеленський. — "Є два варіанти: ми можемо змінити мінський формат, скорегувати його. Або ми можемо використовувати якийсь інший формат. Швидкість має значення".

Глава держави також додав, що країни Заходу засудили стягування російських військ на кордоні з Україною, однак вирішили не застосовувати проти Росії жорсткі санкції. Крім того, НАТО не відреагувало на заклик українців про вступ до Альянсу.

Раніше Володимир Зеленський відреагував на відведення російських військ від кордону з Україною. За його словами, таке рішення значно знижує напруженість, однак українцям потрібно бути напоготові.

Володимир Зеленський ввів санкції проти 95 компаній, серед яких опинилися і російські. Організаціям "Дорлідер" і "Граніт-001" заборонили будь-які торгові операції на території України і виводити капітал за кордон.

Володимир Зеленський також пояснив, навіщо РФ підігріває війну на Донбасі. На думку президента, росіяни провокують США, щоб не допустити зближення України із Заходом.