Російський дипломат покине Україну після незаконного рішення Москви, — МЗС

затримання Олександра Сосонюк, висилка дипломатів, санкції проти дипломатів РФ, МЗС України
Фото: Укринформ | Міністерство іноземних справ України

Українські дипломати назвали провокацією дії Москви, яка "позбавлена логіки і не має під собою ніяких підстав".

МЗС України у відповідь на дії Росії найближчим часом вишле російського дипломата.

Про це повідомив представник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, найближчим часом Україна оголосить про висилку російського дипломата за принципом взаємності.

Олег Ніколаєнко назвав черговою провокацією оголошення українського дипломата в Москві персоною нон грата, через що він тепер повинен покинути територію Російської Федерації.

"Таке рішення тільки підтверджує обраний Росією курс на подальше загострення з Україною. Відповідь нашої держави на цю провокацію не забариться. Найближчим часом МЗС оголосить за принципом взаємності про висилку російського дипломата з території України", — заявив представник МЗС у спілкуванні з журналістами.

Підсумовуючи, Олег Ніколаєнко додав, що рішення МЗС про оголошення нашого дипломата персоною нон грата "позбавлене логіки і не має під собою ніяких підстав".

Раніше ми повідомляли, що російське МЗС оголосило про висилку українського дипломата з Москви після того, як його визнали персоною нон грата. Він повинен покинути територію Російської Федерації до кінця дня 30 квітня.

А новий дипломатичний скандал між РФ і Україною виник після того, як у Санкт-Петербурзі було затримано консула українського Генконсульства Олександра Сосонюка. Дипломата звинуватили в "отриманні закритої інформації з баз даних російських силовиків" і заявили, що він повинен покинути територію РФ до 22 квітня.