Дисертація Киви: нардеп стверджує, що його наукового керівника звільнили (відео)

Ківа, Ілля Ківа, ОТЗЖ, депутат
Фото: TK Media | Ілля Кива

Депутат пообіцяв влаштувати наукового співробітника на посаду міністра освіти, коли "прийде до влади".

Related video

Народний депутат від "ОПЗЖ" Ілля Кива заявив, що його наукового керівника з дисертації Володимира Гурковського звільнили з роботи і пообіцяв йому посаду міністра освіти. Про це повідомляє Hromadske.

"Хтось просто через своє самолюбство брудно відіграється на наукових співробітниках, на тих людях, які дали мені можливість захистити дисертацію. Вони просто виконували свою роботу", — говорить Кива.

За його словами, Гурковського звільнили сьогодні, 28 квітня.

"Я йому сказав, щоб він не переживав. Прийдемо до влади — зроблю міністром освіти", — говорить Кива.

Видання пише, що науковим керівником Киви був доктор наук із держуправління, перший заступник директора Всеукраїнської громадської організації "Центр досліджень проблем публічного управління" Володимир Гурковський.

Раніше ми розповідали, що нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива захистив дисертацію і потрапив у скандал із журналістом, запропонувавши йому з'ясувати відносини в туалеті. "Пішли зі мною в туалет, я тобі там розповім і заодно закінчу те, що не почав", — заявляв тоді Кива на камеру журналістам.

Відомо, що робота Киви написана на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)".

26 квітня кандидат медичних наук Олександр Ябчанка спалив свій диплом у відповідь на те, що Ілля Кива успішно захистив дисертацію перед вченою радою. Він закликав своїх колег до аналогічного кроку і заявив, що нардеп від ОПЗЖ дискредитує звання кандидата наук. У відповідь депутат назвав вченого "галицьким нацистом" і заявив, що для України було б "краще", якби Олександр Ябчанка разом зі своїм дипломом спалив і себе.

Крім того, депутати Львівської ОДА назвали присудження депутату від "ОПЗЖ" кандидатського ступеня "знущанням над українською наукою" і закликали провести розслідування.

Пізніше журналісти проекту Bihus.Info в своєму сюжеті заявили, що Ілля Кива збрехав про участь в двох наукових конференціях і супроводжував свою наукову дисертацію підробленими довідками.